We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fenerbahçe’nin yediği ilk gol ders kitaplarına girecek

5 0 0
21.09.2021

Fenerbahçe’nin yediği, Başakşehir’in attığı ilk gol Vitor Pereira’nın 3-4-2-1’inin tüm falsolarını ortaya çıkardı… sarı-lacivertlilerdeki eksikleri pazara döktü.
Okaka ile gelen golden önce Başakşehir 18 pas yaptı. 1 dakika 16 salise topu ayağında dolaştırdı. Ev sahibi ekibin bağlantı oyuncusu Tolga Ciğerci tam 6 kez boşta top aldı. Hepsinde boş adama pas verdi. Fenerbahçeli hiç bir oyuncu basmadı.
Luiz Gustavo ile Max Meyer arasındaki geniş alan ve Başakşehir’in yaptığı 9’uncu pasta 5 Fenerbahçeli oyuncunun aynı yerdeki 2 rakip oyuncunun etrafında olması dikkat çekti.
Gol anında basit bir aldatma işe yaradı. Şener bindirince Ferdi, Visca’yı bırakıp Şener e gitti. Visca'ya da Szalai basmaya kalkınca Okaka boş kaldı golü attı.

Vitor Pereira’dan akıllara durgunluk verecek rotasyon

Fenerbahçe, Almanya’da 1-1 berabere kaldığı Frankfurt maçından farklı olarak Mert Hakan’ın yerine Meyer’i, Rossi, Mesut ve Valencia’nın yerine ise Pelkas, Muhammed ve Berisha’yo oynattı. Dün akşam Frankfurt maçında 11’de olan Mert Hakan, Mesut, Rossi, Valencia sonradan oyuna girdi. Aynı şekilde Frankfurt maçında da bu akşam yedek olan Muhammed, Meyer, Pelkas ve Berisha sonrada oyuna girmişti. İki maç arasında tek farklı oyuncu ise Novak olarak öne çıktı.

Başakşehir kadrosu
Altay
Szalai, Kim, Serdar
Ferdi, Meyer, Gustavo, Osayi
Pelkas, Muhammed
Berisha

Sonradan girenler: Novak, Mert Hakan, Mesut, Rossi, Valencia

Frankfurt kadrosu:
Altay
Szalai, Kim, Serdar
Ferdi, Mert Hakan, Gustavo, Osayi
Rossi, Mesut,
Valencia
Muhammed, Meyer, Pelkas, Berisha

Sadece Türkler yoruluyor! Başka yorulan yok

UEFA Avrupa Ligi dönüşü hem Fenerbahçe, hem de Galatsaray yenildi. Sarı-lacivertliler, Başakşehir’e, Galatasaray ise Alanyaspor’a gol atamatan kaybetti. Avrupa dönüşü iki Türk takımı da kaybederken, gruplarındaki takımların tamamı gol attı. Hiç birisi yenilmedi.

Fenerbahçe’nin grubundaki rakipler:

Frankfurt, Wolfsburg ile........

© Şok


Get it on Google Play