We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Emre Belözoğlu’nun sözleşmesi feshedilecek

4 0 0
08.10.2021

Başakşehir teknik direktör olarak Emre Belözoğlu’nu göreve getirdi… ancak TFF bir süredir Çağdaş Atan, Ömer Erdoğan ve İlhan Palut gibi ProLisansı olmayan teknik direktörlerin Süper Lig’de görev yapmaması için çalışma yapıyordu.

Son iki yılda koronavirüs pandemisi nedeniyle yapılamayan UEFA ProLisans kursu ayında 4’ünde başladı. Ancak bu kursla ilgili şu ana kadar basına yansıyan fotoğraflarda Emre Belözoğlu yer almıyor. Ayrıca yine TV şovmeni olmayı seçen Volkan Demirel ile Fatih Terim’in yardımcısı Selçuk İnan da kursta yok. Demirel ile İnan henüz A lisanslarını yeni aldıkları için gerekli sürenin dolmaması nedeniyle kursa katılamıyor.

Ancak A lisansını daha önce alan Emre’nin bu kursa katılma hakkı var. Buna rağmen kursla ilgili fotoğraflarda yer almaması dikkat çekici.

Eğer iddia edildi gibi TFF, ProLisansı olmayanları Süper Lig’de çalıştırmazsa Emre’nin Başakşehir’le yaptığı sözleşme fesholabilir.

Bu arada şu ana kadar kursla ilgili basına servis edilen fotoğraflarda yer alan isimler; İlhan Palut, Necati Ateş, Ali Tandoğan, Orhan Ak, Ömer Erdoğan, Murat Şahin, Gökhan Zan ve Oktay Derelioğlu olarak dikkat çekiyor.

Fenerbahçe’de Altay Bayındır korkusu

Fenerbahçe’yi Ricardo Matos korkusu sardı… Vitor Pereira’nın 1860 Münih’i üçüncü lige düşürdüğü sezon Portekizli teknik adamla Bundesliga II’de beraber çalışan 42 yaşındaki Matos’un, kaleci antrenörü olarak göreve başlayacağı iddiası sıkıntı yarattı.

Kariyerinde ilk kez kaleci antrenörü olarak Pereira ile 1860 Münih’te çalışan Matos’u daha sonra Beşiktaş’ın eski hocası Schuster, Çin’e Dalian takımına götürdü. Şubat 2019’da kovulduktan sonra yaklaşık 2.5 yıldır işsiz olan Matos, Almanya’da büyük tepki almıştı.

1860 Münih üçüncü lige düşerken Matos’la beraber çalışan kaleci Stefan Ortega, taraftarın tepkisini alırken, “kiminle çalıştığımız, ya da kimlerin bizi çalıştırdığı hiç kimsenin umrunda değil. Kaleci antrenörü bana değil ben ona yardımcı olmak zorundaydım. Alman futbolu kendi antrenörlerine daha saygılı olmalı” diye sitem etmişti.

Knoop ve Kraft’ın........

© Şok


Get it on Google Play