We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Diego Rossi için kum saati işlemeye başladı

4 0 0
23.09.2021

Diego Rossi’yi Fenerbahçe’ye kiralayan Los Angeles FC, Uruguaylı oyuncunun yerine ABD Ligi takımlarından Switchbacks FC’den Michee Ngalina’yı kiraladı. ABD ekibi DR Kongo asıllı ABD’li oyuncuyu satın alma opsiyonu ile kiraladı. 3 aylık anlaşma yaptı. Eğer 21 yaşındaki oyuncunun bonservisini almak isterse 31 Aralık’a kadar bunu kullanmak zorunda.

Bu arada Fenerbahçe’nin Rossi’nin satın alma hakkını kullanıp kullanmamak için Los Angeles’a geri dönüşü 31 Aralık 2021 tarihine kadar bildirmesi gerekiyor. Eğer satın alma opsiyonu kullanılacak olursa Fenerbahçe 31 Mayıs’a kadar 6 milyon dolar’lık satın alma bedelinin 1.5 milyon dolar’lık ilk taksidini yatırmak zorunda. Ayrıca Rossi’nin sözleşmesinde 4 milyon dolar’lık bonuslar ve bir sonraki satıştan pay da olacak.

Fenerbahçe’nin kasasına 10 milyon 921 bin euro girdi

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi Lazio’nun bütçesi bugün onaylandı. Bütçe taslağında 30 Haziran 2020 tarihi itibarıyla tamamlanan alım/satım işlemlerinin değer ve maliyetlerini sıralandı. Buna göre Lazio, 5 yıllığına anlaştığı Muriqi için 19 milyon 921 bin euro’yu kasadından çıkardığını resmen açıkladı.

Fenerbahçe yönetimi geçen yıl 9 Eylül’de Muriqi için KAP’a yaptığı bildirimde, 17.5 milyon euro’ya Kosovalı oyuncuyu sattığını açıkladı. Aynı bildirimin içinde 2.5 milyon euro’luk da bonusun olduğu notu düşüldü.

Lazio’nun yaptığı bu açıklamadan anlaşıldığı üzere İtalyan ekibi Fenerbahçe’ye 20 milyon euro’luk ödemeyi tamamladı. 78.9 bin euro’luk eksik rakamın ise FIFA’nın belirlediği oyuncu yetiştirme bedeli olduğu tahmin ediliyor.

Bu açıklama ise akıllara Muriqi’nin satışından yüzde 15 payı olan Rizespor’a gerekli ödemenin yapılıp yapılmadığı sorusunu getirdi.

Vitor Pereira’nın gözdesine doping çıktı

Vitor Pereira’nın bir önceki döneminde van Persie’ye tercih ettiği Fernandao yeni takımıyla sözleşme imzaladı… dopingli çıktığı için ceza alan ve Kasım ayında sahalara dönebilecek olan 34 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Serie A Ligi takımlarından Goias ile sözleşme imzaladı.

Fernandão'nun adı bir süre önce Botafogo’yla da anıldı. Ancak bir teklif olmadı.

Forvetsiz kalma ihtimalinden endişe duyan........

© Şok


Get it on Google Play