We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türk siyasetinin temel sorunu

7 2 3
01.02.2021

Bu günlerde göz gözü görmüyor, her taraf toz duman. Millet pandemiyle birlikte ağırlaşan ekonomik krizden muzdarip.

Pandeminin ne kadar süreceğini ve ardından nasıl bir hasar bırakacağını tahmin etmek zor. Ancak ekonomik ve toplumsal krizlere neden olacağı konusunda görüş birliği var. Belki de bu ağır hasar bir çok ülke için varoluşsal bir sorun oluşturacak.

Böylesi bir ortamda iktidar, muhalefet partileri, yazarlar, televizyonlar , kanaat önderleri birbirlerine girmiş durumdalar. Hakaret davaları açılıyor, soruşturmalar devam ediyor tam bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bir de erken seçim tartışması var ki oda ayrı bir sorun. Peki halkın sorunu ne?

Pandemi ve geçim. Yapılan tartışmalar halkın gerçek ihtiyaçlarına ne kadar cevap veriyor.

Türkiye’nin en büyük ihtiyacı Milli bir yönetimin ve kadroların iktidara gelmesidir. Türkiye’deki siyasal mücadele milli olanlarla gayri milli olanlar arasındaki mücadeledir. Aklınıza hemen ne demek gayri millilik, Türkiye’de seçimi halk yapıyor vb. itirazlar gelebilir. Önemli olan halkın nasıl yönlendirildiği, önüne konan seçeneklerdir. Halk bunlar üzerinden , algı yönetimi ve dayatmalarla seçim yapmaktadır.

Siyasal partiler ve partilerin taraftarları birbirlerini düşman olarak görüyor adeta. İnsanlar karşı taraftan birinin felaketini ya da acısını sevinçle........

© SiyasetCafe


Get it on Google Play