We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni Cevher: Mustafa Muhammed

1 0 0
03.03.2021

Galatasaray’ın Mustafa Muhammed transferi, gerçekten “Scouting nasıl yapılır 101” dersinde örnek olarak okutulacak cinsten. 28 Kasım 1997’de (şu an 23 yaşında) Gize’de doğan Muhammed, futbol kariyerine 13 yaşındayken Dina Farms takımıyla başladı. Ardından Wadi Digle takımında oynadı. Genç futbolcu 2015 yılında henüz 18 yaşına yeni girmişken Mısır’ın iki büyük kulübünden birisi olan Zamalek’e transfer oldu.

Mustafa Muhammed, 2019 U23 Afrika Uluslar Kupasında şampiyon olan Mısır'ın kadrosunda yer aldı ve turnuvayı gol kralı olarak tamamladı. U23 Uluslar Kupası, onun uluslararası alanda ilk parladığı andı. Mısır'ın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada şampiyon Mısır olmuş, Mustafa Muhammed ise dört golle turnuvayı gol kralı olarak tamamlamıştı.

İşte bu anı yakalamak önemliydi. Bunu Galatasaray yaptı. Zira Muhammed, buradaki performansı ile turnuvayı canlı takip eden tek Türk ekibi olan Galatasaray scout ekibinin transfer raporlarına girdi.

Aslında transfer çalışmalarının devamında James Bond macerasında yakın bir hikâye var; siyasi sıkıntılar, Fenerbahçe ve St. Etienne’in devreye girmesi, askerlik sorunu ve akabinde Mısır ordusunun doğrudan olayı çözmesi… Neticede Galatasaray cephede savaşı kazandı ve 2020-21 sezonu ara transfer döneminde 1,5 yıllığına satın alma opsiyonlu olarak oyuncuyu kiraladı. Sözleşmeye göre 31 Aralık 2021 tarihine kadar 4 milyon dolar ödemesi halinde........

© Şalom


Get it on Google Play