We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kendimden kaçarken yakaladım seni

6 0 0
06.01.2021

Bir insanın kendinden kaçarken bir başkası tarafından yakalanması nasıl bir şey? Ya da bir başkası mutlu olsun diye onun hayatına dokunmayı, onu kendinden kaçarken yakalamayı seçmesi?

Bir kitapçıda, bu kitabı sorduğunu duymuştum bir okurun. Adı uzun ve oldukça da ilgi çekiciydi. Çok satılıyordu o zaman, herkes bu kitabı soruyor, dedi satıcı. Çok satılıyordu, herkes bu kitabı soruyordu ve ben bunu henüz bilmiyordum! Tabii ki böyle bir şey olamazdı! Hemen almıştım kitabı. İnsanın içine huzur verdiğine ve motivasyonu arttırdığına inanılan tonda, şahane bir portakal rengi cilt içindeydi yazılar ve kitap Dr. Ebru Nurluoğlu tarafından yazılmıştı. Demek ki insanları kendinden kaçarken yakalamada gönüllü olan yazar, bu genç hanımefendiydi.

“Zor günlerimde, yıllardır kalbimde biriktirdiklerimi bir kitapla sokağa taşımayı hayal etmiştim” diye başlamıştı ön sözüne. Biriktirmek, sokağa taşımak ve hayal etmek ifadeleri tesadüfen bir araya gelecek kadar sıradan değildi. Bunun için gerçekten bir şeyleri biriktirmek, bunları ‘sokak’a taşımak ve en önemlisi de hayal etmeyi seçmek... Hepsi zordu. Biriktirmek herkese........

© Şalom


Get it on Google Play