We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yalnız büyük patladık

7 0 1
14.11.2018

Şöyle geceleyin çimlerin üzerinde yatarak gezegenlerin, yıldızların ve galaksilerin pozisyonlarını, parlaklıklarını, hareketlerini inceleyip, acaba oralarda hayat var mıdır diye ölçüp tartıp; ‘Contact’ filmindeki Jodie Foster tipli kadınlardan elektrik aldınız mı?

Tebrikler, astronomi seversiniz ve kadınlarda hem fizik hem zekâ arayan bir romantiksiniz.

Peki ya, uzaktaki galaksileri, içinde barındırdıkları milyarlarca yıldızı, bu yıldızların ömürlerinin sonunda süpernova ile patladıklarını derin derin düşünüp; ‘Interstellar’ filminde kara deliğe düşen Matthew McConaughey’i kurtarmak istediniz mi?

Tebrikler, astrofizik seversiniz ve erkeklerde yakışıklılığa zekâdan bir tık daha fazla önem veriyorsunuz.

Teleskoplarınızı bir kenara bırakıp, (-) üslü rakamlarla uğraşarak evrenin nasıl hiçlikten başladığına ve ( ) üslü rakamlarla uğraşarak evreni nasıl bir sonun beklediğine kafa patlatıp; ‘The Theory of Everything’ filminde Eddie Redmayne’in canlandırdığı Stephen Hawking’e hayranlık beslediniz mi?

Tebrikler, kozmoloji seversiniz ve sapyoseksüelsiniz yani dış görüntüyle işiniz olmaz; varsa yoksa beyin seviyorsunuz.

Son olarak, gezegenlerle yıldızların pozisyonlarının insan davranışlarını nasıl etkilediği ve aşk, para ve sağlığın ne zaman sizin yanınızda olacağı ile ilgili kafa yorup, Ghost filmindeki Whoopi Goldberg ile saatlerce konuşma isteği duydunuz mu?

Size tebrik yok, astroloji seversiniz. Astrolojinin konuyla ilgisi yok, laf geçirmek için fırsat kaçırmam.

Bu yazı kozmoloji severlere ve paralel evrenler meraklılarına. ‘Sliding Doors’ filminden beri hepimiz metroyu son anda kaçırdığımızda bu paralel yaşam fikrini düşlemedik mi? Evet. ‘Counterpart’ dizisini izlerken iki paralel dünya arasında kurulan sıkı kontrollü kapıdan geçip daha önemli bir kişilik olduğumuz bir hayat hayal etmedik mi? Evet. Peki bu fantastik fikrin........

© Şalom