We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Kimse kanunların üzerinde değildir”

1 0 0
17.02.2021

Hayretle ekrana bakakaldım.

Hâlâ bakıyorum…

6 Ocak’tan bu yana takip ettiğim Trump’ın yargı süreci sonunu kestirdiğim bir şekilde neticelenmedi.

Ne beklediğime de tam emin değilim gerçi…

Vatana ihanet gibi ciddi bir suç ve milyonların gözü önünde tahrik edilmiş insanların saldırdığı başkent görüntüleri delil iken Trump sorumlu tutulur diye düşünüyordum.

Hedef gösterilen senato üyeleri, infaz sloganları, öldürülen polis memurları, nefret söylemleri gibi insanın kanını donduracak olayların ardından kanunların ülkesi Amerika’sı imajını zorlayan 6 Ocak felaketinin sorumlusu sorumlu tutulmadı…

Sadece bir grup isyankarın taşkınlık yaptığı bir olaydan çok öte bir gerçek var…

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, kanunî yollarla yapılmış bir seçimin sonuçlarını kabul etmeyip kendi yandaşlarını hükümeti devirmeye çağırdı! Seçim sonuçlarını medeni bir biçimde olgunlukla karşılayan, hain olarak fişlediği Başkan Yardımcısı Mike Pence’i hedef gösterdi. Bununla kalmayıp kalabalığa seslenirken “Senato binasına beraber yürüyeceğiz ve savaşacağız” dedi.

Senato önünde saldırganların Amerikan bayraklarının sopalarıyla ile emniyet güçlerine saldırmaları, ellerinde kelepçeler, silahlar, dar ağacı kurarken “Mike Pence’i asacağız” uğultularının ardından beyin hasarı olan, parmakları kopan, kemikleri kırılan, gözleri oyulan ve hayatından olan polis memurlarının görüntüleri bir aydır uykularıma giriyor.

Kalabalıklar suç işlemeye, hatta insanları hayatından etmeye davet edilmiş, cinayetler işlenmiş, insanlar yaralanmış, senato binası basılmış…

Planlanmış, işlenmiş hatta kaydedilmiş suçlar zinciri…

Amerikan hukuk/yargı........

© Şalom


Get it on Google Play