We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DEVTech´ten yeni projeler…

3 0 0
20.01.2021

Yeni yılın şüphesiz en önemli konularından biri de küresel su problemi. Küresel ısınmayla beraber, su problemi birçok ülkenin korkulu rüyası haline geldi.

Gelişen teknoloji ile başta sağlık, su ve tarım alanlarında yenilikleri ile dünyada ilk sıralarda olan İsrail’in birçok girişimi bulunuyor.

İsrail şirketleri; özellikle tarım, su, sağlık, BİT ve finans teknolojisi alanlarında bu pazarların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış özel ürünlerin geliştirilmesi aracılığıyla gelişmekte olan ülkeleri, kendilerine daha güzel bir yaşam kurma sürecinde desteklemek için çalışmalarını hızla devam ettiriyor.

İlk olarak sulama alanına göz atacak olursak N-Drip şirketi ile karşılaşıyoruz. N-Drip, sulama için su baskınından faydalanan alanların bunun yerine daha hassas ve daha verimli damlama sulama yöntemini kullanmasını sağlayacak bir sistem geliştirdi. Mevcut damlama sulama sistemlerinin, suyu tarlaya pompalamak için bir enerji kaynağına ve boruların tıkanmasını önlemek için bir filtre sistemine ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar, çiftçiler için maliyetleri artırmakta ve sistemlerin dağıtımını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, tarıma elverişli arazilerin yalnızca yüzde 3’ü günümüzde damlama sulama sistemleriyle sulanmaktadır. N-Drip’in sistemi daha ucuzdur çünkü yalnızca yerçekimi kuvvetini........

© Şalom


Get it on Google Play