We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çizgi hakemleri nerede?

4 0 0
17.02.2021

Beni en çok heyecanlandıran, bu soğuk günlerde bile evlerimize sıcak yaz günlerini getiren, tenis hasretimizi sonlandıran turnuva, Avustralya Açık geçtiğimiz hafta başladı. Daha başlamadan korona kuralları ve sporcuların çoğuna uygulanan zorunlu karantinalarla zaten konuşulmaya başlanmıştı ama tenisçiler korta çıktıktan ve turnuva resmi olarak başladıktan sonra odaklar sadece oynanılan maçlara çevrildi.

Benim için uyku seviyesi ne kadar azalırsa, turnuvanın heyecanı da haliyle o kadar fazla oluyor. Saat farkı yüzünden çoğu kişinin önemli maçları kaçırdığı bir turnuva belki Aussie Open, fakat iki haftalığına uykumuzdan feragat etmenin çok da sorun olmayacağını düşünüyorum. En azından kendim için.

Maçları izlerken bir eksiklik fark etmiş olabilirsiniz. Kulağa değişik gelen bir ses, kortun arka tarafında bir boşluk… Bu çok normal. Maçlarda çizgi hakemleri yok. Seslerini duymaya alıştığımız, bazen oyuncularla iletişimlerine şahit olduğumuz çizgi hakemleri, yerini canlı şahin gözü sistemine bıraktı. Tenis maçlarında her sporcunun set başına üç itiraz hakkı oluyor. Bu itirazlara da şahin gözü sistemiyle bakılıyordu. Avustralya........

© Şalom


Get it on Google Play