We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şahane bir haberim var

2 0 0
06.01.2021

Gündemin içinde kaybolduğumuz bu günlerde, haberlerin içine derinlemesine dalmak çözüm olmadığı gibi moralimiz iyice bozuluyor. Bu belli! Televizyondaki tartışmalardan bahsetmiyorum bile. Onlar artık delirmiş. Normal düşünemeyen insanların, kendilerini normal sandıkları ve tuhaftır buna da bir tek kendilerinin inandığı acayip yerlere dönüştü ekranlar. Farkında değiller ama resmen hayatın ritmine karşı marjinalleştiler!

Ayrıca yaşam sadece AK Parti ve CHP’den ibaret değil, olamaz ki! Özellikle o hale getirdiklerini elbette biliyoruz ama sebebi iyice çaktırmadan komple içe kapanmak!

Yahu yazıklar olsun televizyon dünyası! Düşünün bilmem kaç yüz yıl sonra Satürn ve Jüpiter neredeyse karşılıklı göbek atar gibi şov yaptılar, hiç biri canlı vermedi. Gezegenler, yeni bir çağa geçerken Dali tablosu gibi canlı sanatı bize uzaydan elbette YouTube, yani yeni medya üzerinden sundular! Tek televizyon kanalında tık yok. TÜBİTAK’tan hiç bahsetmek istemiyorum! Türkiye’de temsili bile rezil durumda.

Dolayısıyla ülkede adeta diyorlar ki, “Esasen biz vampir gibi sizin tepkilerinizden ve öfkenizden besleniyoruz; o yüzden sizi daha çok öfkelendirecek bir şeyler hep buluyoruz.” İlla açık açık böyle demelerine gerek yok fakat niyet bu minvalde ilerliyor.

Hayat virüse rağmen bile bir şekilde akarken, en iyisi bazı sesleri kısıp yaşamın sesine kulak vermek…

Bilimsel olarak bile kanıtlanmış şöyle deneyler de var. Bir durumdan ne kadar dikkatinizi çekerseniz o konu, kendi yoluna yani bir anlamda........

© Şalom


Get it on Google Play