We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kasap Nehir

3 0 0
25.08.2021

Geçtiğimiz hafta sonu, canlı canlı stattan maç izleme sezonunu ben de açtım; Altınordu’nun bu sezonki ilk iç saha müsabakasını seyretmek için Bornova Aziz Kocaoğlu Stadına gittim ve büyük bir heyecanla tribündeki yerimi aldım.

Kırmızı şeytanların rakibi İstanbul ekiplerinden Tuzlaspor’du ve ben bu yazımda sizlere ne Altınordu’nun defansif zaaflarından, ne kaledeki güvensiz duruşundan, ne orta sahadaki olumsuz varyasyonlarından, ne de gol yollarındaki etkisiz ve cılız hareketlerinden bahsedeceğim. Zaten iyi olmayan bir futbol sonunda da rakibine 1-3’lük skorla boyun eğdi Altınordu.

Cılız olan yalnızca Altınordulu futbolcular ve onların, Bornova’nın çimlerindeki hareketleri miydi? Elbet ki hayır; tribünlerdeki muhteşem boşluklar da, insanın canını oldukça sıkan ve daha maç başlamadan gözümüze çarpan, belki de stattaki en büyük eksiklikti diyebilirim.

Stada girip, yerime doğru ilerlerken, Bornova’nın sevilen esnaflarından Sebahattin Demir ağabeyimle karşılaştım ki, zaten bomboş olan tribünün uygun bir yerinde beraber izlemeye karar verdik maçı… Sebo ağabey de, Bornova Gençlik Spor Kulübünde yöneticilik yapıyor, futbol konusunda iyi bir izleyici, yandaş ve destekçi… Ve bu ortak paydalarımız, tıpkı aynı ortak özellikleri barındıranlarda olduğu gibi, bizi birbirimize daha da yaklaştırıyor.

Daha oturalı birkaç dakika olmamıştı ki, önümüzden Nehir Çetintaş hocam ve oğlu geçti. Şöyle bir göz göze geldik ve zaten boş olan tribünde, az önce belirttiğim, futbol sevgisi ortak........

© PencereTV


Get it on Google Play