We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türk de Olsa Yabancı da Olsa Bekâra Otel Odası Yok

1 0 0
21.09.2021

Yıllardır sürüp gider. Özellikle Antalya'da turistik oteller yanında bayan olmadan gelen bekara oda vermezler diye.

Bekar bir kişi veya bir kaç kişi yanında bayan olmadan bir otele gidip kalmak istiyoruz derse de otel yer vermek istemez ve ''Yerimiz yok'' diyerek kibarca gitmesini sağlar.

Bu tüm oteller için geçerli bir iddia değil. Ancak konuştuğum bir çok 5 yıldızlı otel sahibi de bunu doğrular niteliğinde bir konuşma yapıyor.

Otelcilere göre, Resort otellere tatile gelenler rahatsız edilmeden tatillerini sürdürmek istiyorlar. Bayansız gelen Bekar erkekler genellikle tatile geldiklerinde otelde kalan bayanları rahatsız edecek düzeyde davranıyorlar. bu nedenle de bekar erkek veya erkekler otellere kabul edilmiyorlar.

Bu açıdan bakıldığında bun da bir yanlış görülmüyor ama ''Herkesin tatil yapma'' hakkına ise engel olunuyor. Otele gelen bekar kişi veya kişiler müşteriyi rahatsız ederse, onlar hakkında şikayet olursa otelden çıkarabilirsin. Rahatsızlığı ileri boyuta taşıdığında ise güvenlik güçlerine durumu bildirir gerekenin yapılmasını sağlayabilirsin. Ama tatile geliyorum diyen kişiyi otele almamak pek etik bir durum değil.

Online olarak rezervasyon yapan yalnız gelen bekar erkek veya birden fazla erkek otele geldiğinde yanında bayan olmadan geldikleri........

© PencereTV


Get it on Google Play