Mali oglas |
Odričem se svog zaštitnika (ne Sv. Nikole, nego ovog kojeg mi je dodelila država): ne priznajem ništa što u moje ime i o mome trošku preduzima takozvani Pašalić, ne priznajem štetu koju zajednici nanosi i nečinjenjem i činjenjem. Podsetio me je na dijalog iz „Krunskog svedoka“, gde na pravdi boga zatvorenom čuvaru dolme Jožefu Pelikanu dolazi žena u posetu, Joška pita je li našla advokata, a žena će: „Pusti, tražio je za tebe najstrožu kaznu.“ – E, tako ja vidim Pašalića, dok krči sebi put između pripadnika policije i tužilaštva, da bi lično on blagootpočeo „ispitni postupak ocene zakonitosti i pravilnosti rada Filozofskog fakulteta“. Tako se to zove. Pa jesi li istog dana sproveo ispitni postupak (kakav izraz!) kad je pala nastrešnica?
Bežim od crne hronike, ali ne pušta hronika mene, ispred Filozofskog fakulteta pronađeno je beživotno telo devojke, na lice mesta poslat je Marko Kričak, stvorenje koje je u policijskoj stanici studentkinji pretilo da će je silovati, a koje je sada sve i svja u vrhu policije, upućen je i najodaniji, predsedniku ponajdraži tužilac, nepostidivi Stefanović, predsednica Skupštine sazvala je vanrednu sednicu ne znam vanrednog čega, „Informer“ i ostali njemu........