We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BİST’de Sert Bir Harekete Hazır Olun!

22 2 0
10.04.2019

Seçimler öncesinde düşüş yaşayan BİST, S&P’nin sürpriz zamanlama ile, ”Türk özel sektörü borç çevirme de sorun yaşamaz, tabii eğer kurlarda yeni atak yaşanmazsa” açıklamaları ile oldukça hızlı bir toparlanma yaşamıştı. Ama bu sefer de, sonuçlanmayan İstanbul seçimleri nedeniyle yine bir baskı altına girdik.

Dün de, IMF baş ekonomisti Gopinath; ”Türkiye’nin IMF’ten yardım isteyeceğini düşünmeyi gerektirecek herhangi bir sebep yok” açıkması yaptı. Aslında bu açıklamanın da S&P’nin açıklaması gibi pozitif bir etkisi olabilirdi. Ama sanırım İstanbul seçimlerinin akıbeti nedeniyle, bu açıklama fazla dikkat çekmemiş görünüyor.

BİST’de Flama Görüntüsü Oluşuyor!
BİST son günlerin gündemleri ile ciddi bir formasyon sıkışması yaşıyor. Ben yaklaşık 4.000 puanlık bir flama oluşumu olduğunu görüyorum. Pozitif bir gelişme ile bir anda 99.214 dirençlerinin kırılıp, 104.000 civarı yükseliş yaşanabilir. Bu bakış pozitif gelişme halindeki tepki beklentisidir. Bir de flamanın negatif gerçekleşme hali var. Bu da, 96.700 civarı seviyeler aşağı kırılması halinde görülebilecek sert düşüş riskidir. Olası bu........

© Para Borsa