We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YORUMCULARA CEVAPLAR VE MUTALALAR!.. (7/15)

24 1 2
25.09.2021

AHMED AYGIN HOCA DA HAKKA YÜRÜDÜ!..

“Allah’ın izni olmadıkça kimseye ölmek yoktur. O vadesiyle yazılmış, sapmaz bir yazıdır. Bununla beraber kim dünya sevabını isterse ona ondan veririz. Kim de ahiret sevabını isterse ona da ondan veririz. Şükredenlere ise muhakkak bir ödül, bir mükâfât vardır.” (Âli İmran 3/145)

“Bununla beraber Allah, yaptıkları zulümlerinden dolayı insanları hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiç bir yaratık kalmazdı. Ancak O, (cezalandırmayı) belirli bir müddete tehir buyurmaktadır. Müddetleri geldiği zaman da ne bir an geriletebilirler ne de bir an öne alabilirler.” (Nahl 16/61)

“Allah, o canları öldükleri zaman alır, ölmeyenleri de uykularında (alır). Sonra haklarında ölüm hükmü verdiklerini alıkoyar, diğerlerini ise belirli bir müddete kadar bırakıp salıverir. Şüphesiz bunda düşünecek bir topluluk için deliller vardır.” (Zümer 39/42)

Eylül ayı, sonbahar, hazan mevsimi, yemyeşil ağaçların yapraklarının sararıp solduğu, yapraklı ağaçların ya çok genç sayılabilecek bir yaşta yapraklarının döküldüğü mevsim!..

Son yıllarda, ömür ağacından solmuş benizlerin, kurumuş yaprakların dünya esintileriyle ebediyete doğru süreklendikleri Eylül ayları yaşadık.

Hazreti Üstazımız Süleyman Hilmi Silistrevî (k.s.) Efendi Hazretleri bilindiği gibi bir Eylül ayında, 16 Eylül 1959’da Dâr-i Beka’ya irtihal buyurmuşlardı. Hazretimizin ehlibeytinden kendisine ilk kavuşan, refika-i muhteremeleri merhume Hâce Hafîza Hanımefendi olmuştu. Valide Sultan, Hâce, Hafîza Hanımefendi 6 Haziran 1965 tarihinde ebediyete intikal etmiş olup, Karacaahmead Sultan Kabristanlığında efendi hazretlerinin yanında defnedilmiştir.

Ehlibeytden ikinci olarak efendi hazretlerine kavuşan sultan ablamız Hâce Hadîce Bedîa (Tunahan) Kacar olmuştu. Bedîa Sultan Ablamız 4 Ocak 1981 tarihinde ebediyete intikal etmiş olup, hazretimizin hemen arkasında aile makberine defnedilmişti.

Aaaah Eylül Ayı, Aaah ki, ne Ah! Bir Eylül ayında 7 Eylül 1992 tarihinde hazreti üstazımıza bu kerre kavuşan, hazretimizin küçük damadı merhum seyyid, Hüseyin Kamil Denizolgun........

© Önce Vatan


Get it on Google Play