We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

LGS’YE SON 9 GÜN KALA 

9 1 10
28.05.2022

Öğrenciler bu sınava nasıl hazırlanılmalı sınava yaklaşık 1.5 haftanın kaldığı bu süreçte veliler ve öğrenciler neler yapmalı?

Son hafta ders çalışılmaz diye bir şey yoktur. Konulara bir kez daha göz atmanızda fayda var. İhtiyacınız olan dersten ve konudan hatırlatıcı kısa notlar hazırlayın. Böylelikle tüm konulara çalışmak yerine nokta atışı yapmış olursunuz.
Sınava iki gün kala çalışmayı bırakabilirsiniz.

Sınavda 8. Sınıfın tamamlanan konu ve kazanımlara göre öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

Sınava son 9 gün kala öğrenciler neler yapmalı?

Sınava hazırlık sürecinin tamamı gibi son 9 günlük süreci de doğru bir şekilde yönetmek önemlidir. Bu süreçte öğrenciler, öncelikle varsa konu eksiklerini tamamlamalı, daha sonra da bildiği konuların tekrarını yapmaya özen göstermeli. Sonra da bu konularla ilgili soru çözerek, konuların pekiştirilmesinde fayda var. Öncelikle artık öğrencilerin daha fazla deneme sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bir program dahilinde hem branş denemelerini hem de tam denemeleri saat tutarak çözmeli. Deneme çözülerek daha fazla sınav pratiği yapılmış olur buda öğrencilerin sınav heyecanını biraz daha azalmasına........

© Önce Vatan


Get it on Google Play