We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Mucize Hayatın Kendisidir

6 0 0
08.07.2021

Medya Dünyası

"BÜYÜKKARIŞTIRAN ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ" HİZMETE AÇILDI

Özel çocuklar için anlamlı bir açılış... Büyükkarıştıran Belediyesi ve Topolovgrad Belediyesi arasında sınır ötesi iş birliği proje kapsamında yapılan çok amaçlı Kültür Merkezinin açılışı, 28 Haziran Pazartesi akşamı özel çocukların rol aldığı “Biz de sizin gibiyiz” filmin galası ve özel çocukların etkinlikleri ile gerçekleştirildi. Çok amaçlı kültür merkezinin kapılarını açan ve ev sahipliğini üstlenen Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Sn.Ertuğrul Çamlıca Bey gecede duygu ve düşüncelerini paylaştı. Açılışta, Kırklareli Belediye başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli ilçe belediye başkanları, ünlü oyuncu Wilma Elles ve basın mensupları hazır bulundu. Trakya'nın Kırklareli ilinde çekimi gerçekleşen “Biz de Sizin Gibiyiz” farkındalık kısa filmi,down ve otizmli özel eğitimli çocukları ilk kez profesyonel oyuncularla bir araya getirdi. Yapımcılığını Filika Medya kurucusu Dilek Çakır’ın, yönetmenliğini Onur Öğde'nin üstlendiği ve senaryosunu Sevtap Öcal Aşkın'ın yazdığı “Biz de sizin gibiyiz” kısa filmi,kaynaştırma öğrencilerinin okula alışma sürecinde diğer çocukları bilinçlendirmek onlarında desteğiyle bu özel çocukların onlar için başarması zor olan her şeyi başarabileceklerini çocukların ve velilerin görmelerini sağlamayı hedeflemiştir. Proje, özel eğitim kurumu rehber öğretmenin ifadesiyle iki ,üç çocuk da fiziksel ve sosyal gelişim sağlanmış,proje öncesi hazırlık aşamasında oyunculuk ve dans eğitimleri verilmiştir. Filmin okullarda yayınlanması amaçlanmakta. Film de Sinan Benger,Mehmet Çepiç,Ece Pirim,Şenol İpek bütün oyuncular gönüllü olarak rol almışlardır.Film hazırlıklarında özel çocuklarımız Burhan Özdemir ve Ege Erdoğan diğer çocuk oyuncu arkadaşları Kardelen Aşkın ,Ecrin Kiracı,Duru Engin,Elif Almira Barbin provalara dahil olarak keyifli zaman geçirmişlerdir. Gecede Özel çocuklar, bir aydır hazırlandığı dans gösterilerini sergileyerek ayrıca otizmli Petek Pehlivan sahnede en çok sevdiği Babuba türküsünü seslendirerek alkışlandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Sinem Senna ve Enbe Orkestrasının solisti Erdem Seyhan sevilen şarkılarını özel çocuklar için seslendirdi. Filmin yapımcısı Dilek Çakır, “Biz de sizin gibiyiz” filmine istinaden 17 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da Uluslararası Best of Year awards ödül töreninde yılın en dikkat çeken kadın yapımcısı ödülünü almıştır. Dilek Çakır’ın kıyafeti ve özel çocukların kıyafet sponsoru Modacı Cafer Andıç oldu. Film Trakya’daki Belediyelerden Kırklareli, Büyükkarıştıran ,Babaeski , Süleymanpaşa Belediyelerin ve sponsor firmaların destekleriyle çekilmiştir.

Nurdan Hüsrev Galatasaray TV’de!

Başarılı ve güzel haber spikeri Galatasaray Tv’de ekranlara döndü. Bir süre Ankara’da görev yapan başarılı haberci İstanbul’a dönüşüyle beraber Galatasaray Tv’de izleyici karşısına çıkmaya başladı. Kendine has sunumu ile dikkat çeken güzel spiker şiirleri ve yazarlığı ile de dikkat çekmişti. Haber spikerliğindeki başarısı ödüllerle de tescilli Nurdan Hüsrev farklı özel etkinlik ve protokol sunumlarını da gerçekleştirmişti. Nurdan Hüsrev Galatasaray Tv’de Hafta içi her gün saat 13:00 ve 17:00 de Haber Bülteni ; Her Perşembe Saat 15:00 te alanında uzman doktorla “Önce Sağlık” programı ile izleyici ile buluşuyor.

Aygül Okutan ArtContact!

Sanatın başkenti İstanbul, en büyük çağdaş sanat sergisi “ArtContact İstanbul”a ev sahipliği yaptı. Sergiye 18 ülkeden onlarca galeri, yüzlerce sanatçı........

© Önce Vatan


Get it on Google Play