We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

GÜZEL SANATLARIN BİR DALI OLARAK CİNAYET

9 0 0
23.09.2021

Müzik Dünyası

Orhan Ölmez “Canım Benim”

Uzun yıllar süren müzik yolculuğunda kendine has tarzı ile milyonların gönlünü fetheden Orhan Ölmez, yeni teklisi “Canım Benim” ile sevenleri ile buluşuyor.

Sözleri, bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan “Canım Benim” şarkısının klibinin yönetmenliğini Turgay Ceylaner üstlendi. Klipte Orhan Ölmez, piyanosunun eşliğinde yepyeni şarkısını tüm sevdikleri için seslendirdi.

Orhan Ölmez, şarkısı için şunları söyledi “Bu şarkı, “Canım Benim” diyebildiğimiz / diyebildiğiniz herkes için… Bazen sevgili, bazen evlat, bazen bir dost, bazen bir yoldaş… Her kim “Canım Benim” ifadesini hak ediyorsa; bu şarkı onun için… Benim açımdan ise; lütfen size söylediğimi farz edin - ve hatta bilin. Canlarımsınız benim…

“Yaşadığımız her şeyin, bir sebebi olmalı” diye düşünüyorum ve bunu birçok şarkımda da ifade etmeye çalışıyorum. Bu şarkıda da söylemek istedim bunu. Ne yaşanıyorsa yaşansın; umudumuz / umudunuz olmalı her zaman…

Sizi seviyorum… Şarkımız, artık sizlerin… Herkese sonsuz sevgiler ve selamlar”

“Canım Benim” 17 Eylül Cuma akşamı 20.00’de sanatçının youtube kanalı Müzik Ölmez’de ve tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Söz, Müzik ve Düzenleme : Orhan Ölmez

Klip Yönetmeni: Turgay Ceylaner

Yapım: Müzik Ölmez

Mix: Orhan Ölmez ve Özer Yener

Mastering : Ergün Erdal

Çello: Murat Süngü

Piyano : Timur Çağlar

Gamze Akın “Can Susar”

Gamze Akın hız kesmeden şarkılarını paylaşmaya devam ediyor. Sözü ve müziği yine kendisine ait “Can Susar” sonbahara yakışır bir çalışma oldu.

Klip çekimleri Majör Stüdyo tarafından gerçekleştirilen şarkının piyasaya çıkış tarihi 17 Eylül.

Emrah Demiralp’ten Yeni Single "EVEREST’'

Geçtiğimiz Şubat ayında ilk albümü Demleniyorum ‘u dinleyicinin beğenisine sunan, söz yazarı ve besteci kimliğiyle de dikkat çeken , Emrah Demiralp yeni single çalışması ‘’EVEREST ‘i ‘’Müzikal İşler Production’’ etiketi ile tüm dijital platformlarda yayımladı.Şarkının sözü Sen Sevda mısın ?, İstersen gibi Buray ‘ın yorumladığı bir çok başarılı şarkının söz yazarı Gözde Ançel ve Emrah Demiralp ‘e , müziği ise ; yine Emrah Demiralp imzası taşıyor.Video klip ; Kurtuluş Yiğit Demiralp yönetmenliğinde, sanatçının büyüdüğü şehir olan Kırklareli’ de 20 kişilik profesyonel bir ekip ile çekildi. Eylül ayının tüm hüznüne rağmen yaz bitmemiş gibi hissettirecek bir şarkı olan ‘’Everest’’in düzenlemesi de Emrah Demiralp’e ait.

RIZA CUMHUR DEMİR’DEN YENİ TEKLİ “MADEM ARAMIYO”

Rıza Cumhur Demir yeni single çalışması ‘’Madem Aramıyo’’ ile müzikseverler ile buluşuyor. ‘’Fani Aşk’’ ve ‘’Nezaketimden’’ ile çıkış yakalayan Demir, hem sahne çalışmalarına devam ediyor hem de yeni şarkısının heyecanını yaşıyor.

Bestesi Ioan Chirila Dumitru’ya ait olan şarkının sözlerinde ise Sibel Algan imzası var. Demir’in vokali ile güçlenen ‘’Madem Aramıyo’’ anlamlı sözleri, modern soundu ve zengin içeriğiyle son dönemin popüler müziğinde yeni bir renk olmaya aday. ‘’Madem Aramıyo’’ 9 Eylül’de DMC etiketi ile tüm dijital platformlarda ve klibi NetD kanalında yayında!

KİTAP DÜNYASI

Kırk Kabuklu Çekirdek

EZGİ AYVALI’nın Kırk Kabuklu Çekirdek Everest Yayınlarından çıktı. Hafızalarda yer edecek bir ilk roman Kırk Kabuklu Çekirdek

Sıradan bir günde, her şey her zamanki gibi ilerlerken ve her şey yolunda zannederken kendi gölgesine çarpıp parçalanan bir adamın aksak zihnine tercüman oluyor Ezgi Ayvalı ilk romanında. Günümüzün dijitalleştikçe yalnızlaşan, hızına yetişilemeyen dünyasında, varoluşun çetin sorularından birini yüklenerek çalıyor okurun kapısını Kırk Kabuklu Çekirdek: "Şimdi ne zaman?" 2014'ten bu yana çeşitli dergilerde öykü, şiir ve deneme yazıları yayımlayan, “Sait’in Odası” adlı öyküsü oyunlaştırılıp Ankara Devlet Tiyatrosu repertuvarına alınan Ayvalı, ömrünü geriye doğru adımlayan, çaresizce kendi hayatının içine sızan bir adamın hikâyesini anlatıyor Kırk Kabuklu Çekirdek'te: Dün ayağına takılan taşları yıldızlara uzanır gibi toplarken bugünün içinde kaybolanın, kendini aynalarda değil takvimlerde arayanın, rüyalarında bile eğreti kalanın, unuttukça geç kalıp hatırladıkça aksayanın, salı'dan sonraki çarşamba'ya ya da nisan'dan önceki şubat'a ikna olamayanın hikâyesi bu. Peki, ya zaman ayağına takılır da düşersen? Ezgi Ayvalı, 1990 yılında Amasya’da doğdu. Babası astsubay olduğundan pek çok şehir değiştirdi; ilköğretimi Çorlu ve Siirt’te, ortaokulu Manisa’da, liseyi Ankara’da okudu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Laborant........

© Önce Vatan


Get it on Google Play