We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İNSAN BEYNİNİN EN KARANLIK KÖŞELERİNDE NASIL BİR İHTİRAS VE AŞAĞILILIK VAR

10 0 0
21.09.2021

Kültür ve aile terbiyesi çok mühimdir diye düşünen sadece ben değilim sanırım. Asil azmamış gerçekten de bal kokmamış atalarımızın ne güzel tespitleri varmış. ASİL AZMAZ BAL KOKMAZ

“Düzenbazlık ve İhanet, dürüst olacak kadar zekâsı olmayan ahmakların işidir...”
“Hayvandan insana dönen yoktur. Ama insandan hayvana dönen çoktur.”
“Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini!”
Haftanın sözleri ve makalemin ana teması bu sözler olsun güzel insanlar yakındığınız ve mailime gelen birçok soruyu okuyup ucunu toparlayayım.
Eminim bazılarınız “insanın olduğu yerde bunların olması kaçınılmazdır” diyecektir. İşte bu kabullenmişliğe hiç anlam veremem nedense. Beynimin sınırlarını zorlasa da fıtrattır bu kabullen diyemem.
Yine bam teline vuralım hayatın. Tamamen istemsizce kitap okurken aklıma gelen satırlar. Bazı insan tipleri geldi aklıma. Tabi bu tiplerin gelmesine sebep sizlerden gelen onlarca mesaj ve hayat içerisinde bende de olan bu ahmak tipler. Çok fazla konu ve enteresan hayatlar var ki makaleme taşıyacağım, bir den bu enteresanların baş mimarlarını yazarak başlamak isterim. Düşünsenize insan bir insana neden iyi ve dürüst biriyim deme ve bunu inadırma ihtiyacı duyar. Her insanda olması gereken vasıf, nedense bir ayrıcalık gibi inandırılmaya çalışılır. Son zamanda bunu daha fazla yaşıyorsunuz değil mi?
Boş amaçsız yolsuz bucaksız fesat kıskanç Allah’ı bilmeyen Peygamber’e kafa tutmuş tövbe haşa gereksiz insanlar. Sonra hayatları gelir aklıma acınasıdır günü kurtarma derdindedir. Uzaktan, başaran azimle alın teri ile yürüyen........

© Önce Vatan


Get it on Google Play