We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Olay CHP’li belediye de geçiyor... Festivalde sponsor krizi: Hileli alkol, çakarlı araç, AKP’li başkan

11 0 3
05.05.2022

Antalya’da CHP’li Büyükşehir Belediyesi Yörük Festivali’ne, iktidara yakın iş adamı Fettah Tamince’nin mütevelli heyeti başkanı olduğu üniversitenin sponsor olması dikkat çekti. Festivalin sponsorları arasında ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı hileli ürün listesinde adı geçen alkollü içecek üreticisi Kırbıyık Holding’in de adı yer alıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Uluslararası Antalya Yörük-Türkmen Festivali 6-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ancak festival daha başlamadan birçok yönden eleştirilerin odağı oldu. Protokol yağlığı, VİP otoparkı ve VİP tribün gibi uygulamalar nedeniyle önce Yörük derneklerinin başkanlarından, ardından Son Göç romanının yazarı Muhammet Güzel’den festivale eleştiri geldi. İhale yoluyla özel bir organizasyon şirketine verilen festival için yurt içi ve yurt dışından 360 uçak bileti, 5 yıldızlı oteller dâhil 2700 konaklama ve 13 bin kişilik yemek hizmeti satın alınmak istenmesi de yüksek maliyet eleştirisini beraberinde getirdi.

TARTIŞMALI YÖRÜK FESTİVALİNDE ŞİMDİ DE SPONSOR KRİZİ

Ancak CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kamuoyundan gelen eleştirilere kulağını tıkadığı Yörük-Türkmen Festivali için hazırlanan resmi web sayfasında etkinliğin sponsorları arasında yer verilen kuruluşlar arasında FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle önce kapatılan ardından ise yeniden açılan vakfın üniversitesi de dikkat çekiyor.

Fettah Tamince’nin mütevelli heyeti başkanı olduğu Antalya Bilim Üniversitesi de festivalin sponsorları arasında yer alıyor.

KAPATILDI, KHK İLE YENİDEN AÇILDI

Yönetiminde AKP’li eski Bakan Hüseyin Çelik, AKP’li Milletvekilleri ve önceki Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes........

© OdaTV


Get it on Google Play