We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hangi tıp fakültesi bu kitabı önerebilir ki

1 10 6
02.09.2021

Evrimi en basit şekliyle anlatan, çok güzel bir kitap okudum.

Bir çocuk doktoru -ve sınıf arkadaşım- olan Dr. Şenel Uğuroğlu, hekimlik yılları boyunca bir hücreden bir bebeğe olan yolculuğudüşünerek, gözleyerek ve bu yolcuğa ait bir düşünce sistematiği geliştirerek,‘Evrim Teorisi’ne farklı bir boyuttan bakmayı öğretiyor bizlere.

Çocuğun tek hücreden bir insana dönüşünü izlemek, evrimi anlamanın en kestirme yoludur!” diyor, Bir Hücreden İnsana Evrim Yolculuğu (Pusula Yayınevi) adlı kitabında.

Milyarlarca yıl önce evrenin yaradılışıyla birlikte başlamış olan veilk insansı türlerden bugünkü Homo Sapiens’e kadar geçen milyonlarca yıllık dönemde oluşan evrimi okurken çoğu zaman ayakları yere değmeyen ya da tatmin etmeyen bilgilerle karşılaşırız.

Yetersiz bulgular üzerine oturan bilgiler,‘Evrim Teorisi’nin anlaşılmasını zorlaştırmış, bu durum da ‘Yaradılış Teorisi’ne inananların tutunduğu dallardan biri olmuştur. (Aslında onlar, kökünden reddettikleri Evrim Teorisi’nin tartışmaktan bile kaçınmışlardır!)

EVRİM TEORİSİNİ BEBEĞİN OLUŞUMU İLE ANLATMAK

Milyonlarca yıl önce başlayan bir Evrim yolculuğunu, annenin karnında döllenen bir hücreye indirgeyerek başlatmak…

Bu büyük evrim yolculuğu sonunda ortaya çıkan ‘İNSAN’ı, sağlıklı doğan ve sonrasında bazı gelişim evreleri geçiren BEBEK’in yolculuğu ile açıklamak, çok önemli bir düşünce sisteminin ürünü olsa gerek!

Yani milyonlarca yılın gelişim ve dönüşümünü, bir bebeğin anne karnında geçen dokuz ay on gün ile doğum sonrası birkaç aydaki gelişim evrelerine sığdırmak gerçekten ilgi çekici!

Dr. Şenel Uğuroğlu,........

© OdaTV


Get it on Google Play