We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TÜGVA Başkanı "yok" dedi... Odatv mahkeme kararını yayımlıyor

4 8 15
13.10.2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın, Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tartışılmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Büyükada İskelesinin üst katında kiracı konumunda bulunan TÜGVA’nın tahliyesi için yaptığı talep, polisin engellemeleri sonucu tamamlanamamıştı.

Bugün Cüneyt Özdemir’in Youtube yayınına katılan TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, “Biz de en son Adalarla ilgili mahkeme kararında mahkeme bizi yine haklı buldu. Çünkü ortada bir tahliye kararı yoktu. Bizim vakıf çalışmalarımızın devamıyla ilgili bir karar çıktı bunu çok net söyleyeyim” ifadelerini kullanmıştı.

Fakat TÜGVA’nın, İBB’nin tahliye emrine karşı açtığı "yürütmeyi durdurma" talebinin olduğu davanın kararına Odatv ulaştı.

İstanbul 2. İdare Mahkemesinin kararına göre TÜGVA’nın, tahliye talebinin yürütmesinin durdurulmasına ilişkin talebi mahkeme tarafından reddedildi. Bu ret kararının ardından TÜGVA Başkanı Eminoğlu’nun “yok” dediği mahkeme kararının da var olduğu anlaşıldı.

Böylelikle İBB’nin tahliyesinin önünde de bir engel kalmamış oldu.

İşte o karar:

TÜGVA BAŞKANI İBB ÇALIŞANI ÇIKTI

Öte yandan İBB Sözcüsü Murat Ongun da sosyal medya hesabından TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu’nun AKP döneminde 2015 ve 31 Mart seçimlerinin bir ay sonrasına kadar İBB’den maaş aldığını açıkladı.

Ongun, “Yaptığımız incelemelerde, TÜGVA........

© OdaTV


Get it on Google Play