We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Netflix'in yeni dönem stratejisine örnek bir dizi: Lincoln Lawyer

6 0 0
29.05.2022

Bir avukat düşünün…

Parlak kariyeri bir sörf kazasıyla duraksıyor. Bunu kaldıramadığı için bir süre bağımlı oluyor ve tedavi görüyor. Bu sırada da hem işini, hem eşini kaybediyor. Derken bir gün Los Angeles’ın önemli avukatlarından biri cinayete kurban gidiyor ve gündemin en önemli davası da dahil olmak üzere hukuk şirketini bu hayatı irtifa kaybeden avukata bırakıyor. Yani sadece arabasında çalışan, bu nedenle de kendisine “Lincoln Lawyer” denilen Mickey Haller’a…

Sonra koltuğuna yaslanıyorsunuz ve gösterişli Los Angeles mahkemesinde çeşitli kıvraklıklarla birbiri ardına davalar kazanmaya başlayan ama bunun hayatını da geri kazanma mücadelesine dönüştüğü bir avukatı, iki cinayet davasının arka planında izliyorsunuz.

Netflix’in yeni 10 bölümlük hukuk draması Lincoln Lawyer, Türkçe’ye “Güneşin Karanlığında” olarak çevrilmiş. Erşan Kuneri’nin hayal kırıklığına denk gelen bir zamanlamada Türkiye listesinde de yükselerek en çok izlenen dizilerden biri olmayı başarıyor.

TEK KİTAPTAN 4 YAPIM

“Law&Order”, “The Practice”, “How to Get Away with Murder” ve “Goliath” gibi dizilerle adeta idman yaptığımız hukuk dramalarının en yeni örneği Lincoln Lawyer. Michael Connelly’nin “The Brass Verdict” kitabından uyarlanan yapımın senaryosu aslen bir avukat olan David E. Kelley ve ödüllü senarist Ted Humphrey’e ait. Connelly’nin bu oldukça bereketli kitabından uyarlanan 4. proje olma özelliği taşıyan dizi, aynı kitabın kaynaklık ettiği ve çok yakından tanıdığımız The Reacher, Jack Ryan ve Bosch adlı yapımların içerik olarak olmasa da sıralama olarak sonuncusu olma özelliği taşıyor.

Lincoln Lawyer, keşfedecek yeni bir dünya vaat etmese de akıllıca yazılmış bir hikayeyi sürükleyici bir tempoda ve iyi oyunculuklarla izleme fırsatı sunuyor. Keza 2011’de........

© OdaTV


Get it on Google Play