We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kadın cinayetlerine bir de Mezarlık'tan bakın

5 0 0
19.06.2022

Netflix’in çiçeği burnunda 4 bölümlük yeni mini dizisi Mezarlık bıçak sırtı içeriğiyle dikkatleri çekmeyi başardı.

Yapımcılığını Evren Oğuz, yönetmenliğini ise Abdullah Oğuz’un yaptığı dizinin başrollerini Birce Akalay, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Hakan Meriçliler, Berna Öztürk, Baran Güler, Sezgin Uzunbekiroğlu ve Cem Sürgit paylaşıyorlar. Senaryosunu Özden Uçar, Onur Böber ve Evren Oğuz’un kaleme aldığı yapım, her biri 2 saate yakın 4 bölümüyle (Güneşten Daha Sıcak, Bir Nefes Kadar Yakın, Göldeki Kadın, Düğüm) “mini dizi” kategorisine farklı bir soluk getiriyor.

FAİLİ MEÇHULLER MEZARLIĞI

Önem Özülkü (Birce Akalay) birçok başarıya imza atmış bir başkomiserdir. Emniyetin yeniden yapılanması çerçevesinde kurulan Özel Suçlar Birimi’nin başına getirilir. Emniyet binasının bodrum katında ne kadar çok çözülemeyen faili meçhul dosya varsa hepsi arşivdedir ve yapıma ismini veren Mezarlık ismi de buradan, yani çoğunlukla çözülememiş kadın cinayetlerinin yer aldığı bu son duraktan gelir.

Özel Suçlar Birimi’nin tüm üyeleri ilk kez bir araya gelmişlerdir ve son derece farklı geçmiş ve kişiliklere sahiplerdir. Birbirlerine alışmak için birçok cinayet çözmeleri gerekecektir. Emniyet müdürünün oğlu Serdar (Olgun Toker), emeklilik için gün sayan Hasan (Şehsuvar Aktaş), gözünden hiçbir şey kaçmayan adli tıp uzmanı Feriha (Sezgin Uzunbekiroğlu), muazzam bir hacker Sofia (Berna Öztürk) ve bilgi deposu suç uzmanı Berk’e karşı (Baran Güler) kuralsız hareket etmeyen emniyet müdür yardımcısı Haluk karakterinde Yalan Dünya’dan tanıdığımız Hakan Meriçliler ile önce kadınları küçümseyen, sonra da yaptıklarını takdir eden savcı Gökhan rolünde Cem Sürgit’i izliyoruz.

KADRAJDA KADIN CİNAYETLERİ

Kuş........

© OdaTV


Get it on Google Play