We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Disney Plus'tan talihsiz başlangıç: Kaçış

7 0 0
24.07.2022

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney , Haziran ayında büyük ses getiren bir lansman partisiyle Türkiye’de yayın hayatına başladı. Birçok yeni projeye imza atması beklenen platformun ilk özgün projesi Kaçış ise 6. bölümünü tamamlayarak finale doğru yaklaşıyor. Haftalık bölümler halinde yayımlanan Kaçış’ın öyküsü Engin Akyürek, senaryosu Ali Doğançay imzası taşıyor, yönetmenliğini ise Yağız Alp Akaydın üstleniyor. Başrollerini Engin Akyürek, İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın ve Levent Ülgen paylaşıyorlar.

Yayımlandığı günden bu yana izleyiciyi keskin bıçakla ikiye bölen bir diziden bahsediyoruz. İzleyicinin bir kısmı Kaçış’ın sürükleyiciliğine kendini kaptırırken, azımsanamayacak kadar büyük bir kısmı da yapımı ilk proje için talihsiz bir başlangıç olarak niteliyor.

İlk sezonu 8 bölüm olan yapımın Haziran ayında yayımlanan ilk bölümü izleyiciden büyük eleştiri toplamıştı. Ben de diziye biraz daha şans verebilmek için ilerleyen bölümlerini izleyerek bir yazı yazmak istedim. Ancak üzülerek söylemeliyim ki Kaçış yayımlanmak üzere onay almış, hatta ilk proje olmaya değer görülmüş bir yapım adına oldukça şaşırtıcı, hatta bazı enstantaneler düşünülünce inanması güç bile denilebilir.

Peki Kaçış ne anlatıyor, neyi anlatmaya çabalıyor? Vaadini ne kadar yerine getirebiliyor?

BİRBİRİNEDEN KOPUK BİR KOLAJ

“Savaş muhabiri Mehmet bir grup gazeteci ile birlikte haber yapmak üzere Ezidi köyüne gidiyor. Sınır ötesine gizlice geçen ekip sonu kanlı biten bir baskın sonucunda radikal bir terör örgütünün eline düşüyor. Mehmet bu saldırıdan kurtuluyor ancak arkadaşları aynı şansa sahip olmuyor. Kaçış, Mehmet’in tutsak düşen arkadaşlarını kurtarma çabası üzerine yoğunlaşırken bir insanın nelerden vazgeçebileceğini, ne kadar ileri gidebileceğini onun dönüşümü üzerinden anlatıyor.”

Kaçış ile ilgili bu ve benzer........

© OdaTV


Get it on Google Play