We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir 'Skandalın Anotomisi' gerçek hayata da göz kırpıyor

6 0 0
24.04.2022

Geçtiğimiz hafta Netflix’te izleyiciyle buluşan 6 bölümlük mini İngiliz dizisi Bir Skandalın Anatomisi (Anatomy of a Scandal), deneyimli bir yaratıcı ekip ve oyuncu kadrosuyla “rıza” ve “güç” kavramının her iki uca da açılan bıçak sırtı sınırının altını oyuyor.

Yapım aslen bir gazeteci olan Sarah Vaughan'ın, MeToo hareketinin patlamasından üç ay sonra tesadüfen ortaya çıkan Westminster skandalı aracılığıyla “rızanın” doğasını araştırdığı ve 2018’in en çok satan aynı adlı kitabına dayanıyor.

Big Little Lies ve Undoing’in yaratıcılarından David E. Kelley ile House of Cards’ın hem yapımcı hem de yazarlarından Melissa James Gibson’un senaryosunu yazdığı dizinin yönetmenliğini Marvel serisi, Jessica Jones, The Defenders’tan tanıdığımız Sj Clarkson üstleniyor. Dizinin başrollerini ise Sienna Miller, Rupert Friend, Naomi Scott, Michelle Dockery paylaşıyorlar.

ÇAPKIN MI ZORBA MI

Hikaye, İngiliz hükümetinde James Whitehouse (Rupert Friend) adlı yakışıklı bir bakanın karıştığı yasadışı bir ilişkiyi merkezine alıyor. Medya Whitehouse’un, bakanlıkta genç bir çalışan olan Olivia Lytton (Naomi Scott) ile olan cinsel ilişkisini öğrenince büyük bir skandal ortaya çıkıyor.

Ancak olay bununla da sınırlı kalmıyor. Whitehouse’un bu ilişkideki son birlikteliğinde Olivia’nın rızasının olup olmadığı dizinin ana konusu haline geliyor. Mahkeme salonuna çıkan tanıklar vasıtasıyla aynı olayın kadın ve erkek bakış........

© OdaTV


Get it on Google Play