We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YAŞ kararıyla emekli olan Tümgeneral Kutlay Demir’in dosyası

93 0 15
06.08.2022

Yüksek Askeri Şura kararlarıyla terfi edenler, kadrosuzluk ile yaş haddinden emekli olan general ve subaylar açıklandı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda ismi FETÖ soruşturmasıyla gündeme gelen Tümgeneral Kutlay Demir’de emekliye sevk edildi.

Odatv, Kutlay Demir görevdeyken hakkında açılan FETÖ soruşturmasının ayrıntılarına ulaştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2021 yılında “Silahlı Terör Örgütüne üye olma” suçlamasıyla başlatılan soruşturma 2022 yılı Ocak ayında tamamlandı.

Soruşturma emekli Tümgeneral Kutlay Demir’in FETÖ tarafından ankesörlü hatlarla ardışık arandığının tespit edilmesi üzerine başlatıldı.

Savcılık, yazısına göre incelenen HTS kayıtları ve Ankesör Kart Tespit dökümünde Kutlay Demir’in 2007-2009 yılları arasında 17 kez ankesörlü hatlar üzerinden arandığı öğrenildi.

Arama kayıtlarını tarih tarih sıralayan savcılık daha sonra da Kutlay Demir’in telefon numarasının Türkiye Geneli Ankesör Hat üzerinden aranıp aranmadığını araştırdı.

Bu çalışma sonucunda da Kutlay Demir’in 2008-2011 yılları arasında 16 kez sabit hatlardan yine ardışık olarak arandığı tespit edildi.

Ardından savcılık, şüpheli sıfatıyla Kutlay Demir’in ifadesini aldı. İfadesinde, 17-25 Aralık 2013 tarihinden itibaren FETÖ ile mücadele etmeye başladığını iddia eden Kutlay Demir, “Devlet........

© OdaTV


Get it on Google Play