We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Haklı mı Huzurlu mu Olmak İstersiniz?

6 1 3
25.06.2022

Bu sözle ilk defa geçen Ramazan bir televizyon kanalının iftar programında karşılaştım. Yani dini bir programda. Programın sunucusu bu sözü çok beğenmiş olmalı ki ezanlar okununcaya kadar tekrarlayıp durdu. Biraz da bıyık altından gülerek biz dini program seyircilerini, “Kardeşim huzur istiyorsan hak filan gibi şeylere girmeyeceksin” mesajını verdi. Biz de huşu içinde bu subliminal olmayıp, gayet açık olan mesajı alıp cebimize koyduk. Artık huzurlu olabilmek için hakkı filan unutmaya karar verdik.

Sonra biraz internette araştırınca bu sözün “Haklı mı mutlu mu olmak istersin” gibi bir çok versiyonları olduğunu öğrendim. Hatta bazıları “Haklı olmak değil, mutlu olmak istiyorum” diyerek altın bulmuş madenci gibi haykırıyorlardı. Google da 10. sayfada bile bu önemli konu çıkıyor ve bizi huzur, mutluluk için haklarımızdan feragat etmeye çağırıyordu.

Çok az kimse “Hem haklı hem mutlu olmak istiyorum” kardeşim diyordu.

Televizyonun vazgeçilmez yüzü olan sunucu da sık sık bu sözün İsmet Özel’e ait olduğunu tekrarlıyordu. E tabi İsmet abi boş söz söylemezdi ve bir de Özel söylüyorsa (Anlayalım, anlamayalım önemli değil) o sözün felsefi bir ağırlığı olması gerekiyordu.

O dini programı seyrederken, (Dinlerken değil, çünkü konuşulanların çoğu İslami magazinden öte şeyler değil) aklıma Hz.........

© Ocak Medya


Get it on Google Play