We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yok artık, bebeklere de mi!…

17 2 1
24.09.2021

Bu ülkede neye inanacağımızı, kime güveneceğimizi şaşırmış durumda hayata tutunmaya çalışıyoruz.

Siyasetten, adalete, eğitimden, ticarete hatta dine uzanan hayal kırıklıklarımıza şimdi de bilimi ekledik.

Sözlerime neden bu kadar sitemkâr ve depresif mi başladım?

Hemen söyleyeyim.

Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, NTV canlı yayınında yaptığı olay açıklamalarla aniden gündeme oturdu.

Kurugöl, 6 aylık hatta 1 aylık bebeklere kızamık ya da hepatit aşısı yerine yanlışlıkla Covid-19 aşısı yapıldığını açıkladı.

Bebeklere yapılan aşılarda hiçbir yan etki olmadığını, hatta antikor sağlandığını sözlerine ekleyen Kurugöl, bu konudaki sonuçların yakında ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

Gerçekten her yeni gün güven duygumuzun erozyona uğradığı bir memlekette yaşamak insana bazen o kadar ağır geliyor ki.

Bu kadar hayati önem taşıyan bir meselede hem de alanında uzman bir hekimin ağzından böyle umarsızca çıkan ‘yanlışlık’ terimi kabul edilemez.

Her aşının kutusunun rengi, flakonu, barkodu, uygulaması tamamıyla farklı iken nasıl oluyor da bir ilacın başka bir ilaçla karıştırılma ihtimali söz konusu olabilir. Söylenenler yıllarca eğitim almış sağlık çalışanlarını hem amatör gösteriyor hem de zan altında bırakıyor. Bizlere de canımızı kimlere emanet ettiğimizi sorgulamak düşüyor.

Aşılar konusunda milyonlarca insanın hala çekinceleri varken yapılan bu mesnetsiz ve duyarsız açıklamalar ne yazık ki insanların kafasını daha da karıştırmaktan başka bir işe yaramaz.

Yaklaşık otuz milyon insanımız hala tek doz aşı ile bile buluşamamış bir durumda. Aşılama ne kadar hızlı ilerlerse ilerlesin milyonlarca insan hala aşıya mesafe ile yaklaşıyor ve aşı olmaktan korkup, kaçıyor. Aşı olmaktan kaçanların yüreğine su serpecek ve onları aşılanmasına ikna edecek........

© Ocak Medya


Get it on Google Play