Kjendisfeber |
Hvis jeg vil kjenne på følelsen av å dø en sakte, intellektuell død, holder det å gå inn på et hvilket som helst reality-program. Fylt til randen av kjendiser, de samme går igjen.
Mange har jeg, min alder tatt i betraktning, selvsagt aldri hørt om. Tiktokere og Youtubere, blant annet.
«Folk er sulteforet på ekte mennesker»
Nå er det jul, og kanalene har julekalendre, og hvem finner vi der? Hold deg fast. Kjendiser.
Harald Eia, Else Kåss Furuseth og Oskar Westerlin plager kjendiser i «Rampenissen» på TV 2.
Jeg dør omtrent like sakte når jeg leser tabloidavisene. En av de siste nyhetene er at kjendisdeltakerne på neste sesong av «Torpet» er offentliggjort. Hurra. Så interessant.
Det var en tid hvor du burde ha karret deg til Sydpolen eller kjeppjaget tyskerne ut av landet, før du kunne kalle deg sånn noenlunde kjent. I vår tid holder det med ingenting.
Du behøver ikke å ha prestert noe som helst. Med mindre man ser på det som en prestasjon å stikke fram hodet, ta seg bra ut eller å ha ligget med noen i et annet realityprogram.
Kevin Vågenes og........