We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2023 seçimlerinin kodları-3

3 0 0
19.09.2021

Türkiye’nin kader çizgisini belirleyecek 2023 seçimlerinin kodlarını yazmaya devam ediyoruz. Bundan önceki iki yazımızda seçimlerin genel amaçları üzerinde durduk. İdeal olanlardan bahsettik. Seçimlerin toplumun ortak ihtiyaçlarını gidermeye yönelik kamu hizmetlerini yerine getirecek kadroların belirlenmesi olarak vurguladık.
Her işte olduğu gibi seçimler konusunda ortaya konulan bu ideal hedefler fiiliyata ne kadar yansıyor? Bu hedeflere ne kadar ulaşılıyor? İşin bu tarafına işaret edilip bakılmadığında da bugün seçimlerin toplumları ve ülkeleri nasıl kaosa sürüklediğini anlamak mümkün olmaz. Seçimler karşıdan her ne kadar toplumun ortak ihtiyaçlarına çözüm yarışı gibi görünse de aynı zamanda kaosunda kaynağı haline dönüşebiliyor. Bunun örneğini her kategorideki ülkelerde zaman zaman görüyoruz.
Günümüz anlayışında seçimlerin toplumun ortak ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik kamu hizmetlerine talip olma yarışının ötesinde bir şey olduğu ortadır. İşte buna biz kısaca rant diyoruz. Toplumun ortak ihtiyaçlarını gidermek........

© ngazete


Get it on Google Play