We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YÖK’te idari kadro istifaları başlıyor biri hariç

5 0 0
26.06.2022

Seçimler yaklaşırken öğrenci affı da ister istemez gündeme geliyor. Bu sefer iki koldan bir af çalışması için harekete geçildi. Birincisi Türkiye’deki üniversitelerden ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrenciler için bir af paketi hazırlanıyor. Diğeri ise sayısı 64 bin olduğu söylenen yurtdışında eğitim almış ama YÖK tarafından çeşitli gerekçeler ile denklik verilmeyen mağdur öğrencilerin gayretiyle torba yasaya girmeye çalışıyor. İddiaya göre özellikle Yekta Saraç döneminde YÖK büyük bir mağduriyet oluşturmuş ve bunun altında müthiş bir rant yatıyor.
YÖK yok olmuş
YÖK ile ilgili yazdığımız yazılar elden ele dolaşıyor, kimi kızıyor kimi takdir ediyor. Türkiye’nin kalkınmasının motor gücü bilim olacak ve bunun da merkezinde YÖK olacakken YÖK’ün içine düşürüldüğü acıklı durumu artık sokaktaki ayakkabı boyacıların bile gülerek konuşuyor. Okumuş adamların düştüğü duruma bakın diyorlar. Her işi ranta çeviren Ak Parti içindeki Uhud’un okçuları eğitimin de içine ettiler.
Geçtiğimiz yazımızda “YÖK üyelerinin istifası yetmez idari kadro da derhal istifa etmeli” demiştik. Bu yazı YÖK’te ikinci bir depreme sebep olmuş ve istifalar bu hafta başlayacak. Yeni YÖK başkanı Erol Özvar’ı biz getirdik o bizim emrimizde diyerek YÖK’ün koridorlarında gerine gerine gezinen Şendul’un ekibi şimdi istifa mektupları ceplerinde sessizce odalarında bekliyor. Onların içinde biri var ki milletin canını çok yaktı o istifa etmemeli. Erol Hoca içerdeki kadro tarafından bilgilendirme toplantıları yaptıkça midesi bulandı hızlı bir şekilde yurtdışı ve yurt içi gezilerine çıkarak mümkün olduğu kadar Yekta’nın ekibi ile karşılaşmak istemiyordu. Şendul’un ekibi ona seçimlere kadar bu kadrolara dokunma diye talimat bile vermişti. Davul Erol’un boynunda tokmak Yektanın elinde durum bir süre daha idare edilecekti.
YÖK FETÖ Rant
Ak Partili Metin Külünk’ten YÖK’e FETÖ çıkışı: Bize gelen bilgiler size gelmiyor mu? Diye atmış olduğu twetler bir çok haber kanalında yer aldı.
Metin Külünk, YÖK Başkanı Erol Özvar'a "Üniversitelerdeki FETÖ yapılanmasına ilişkin bize gelen bilgi ve belgeler size gelmiyor mu?" diye tweter hesabından sordu ve "Vakit cesur olma vaktidir" diye seslendi. Metin Külünk acaba 20 yıldır niye susuyordu ve şunun şurasında makama geleli 6 ay olmamış Erol Özvar’a niye yüklenme gereği duydu. 20 yıldır YÖK’te üye olarak bulunan ve son 8 yıldır da başkan olan Yekta Saraç hakkında hiçbir twet atmayan ve böyle açıktan soru sormayan Metin Külünk şimdi niye aşka geldi acaba. Metin Külünk ve Ak Partili arkadaşlar 15 Temmuz Sonrası YÖK’te FETÖ........

© ngazete


Get it on Google Play