We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Av. Tacettin Çolak… Pervin Buldan, ne biliyorsan söyle! Halka yalan söyleme!

3 19 31
01.03.2021

Ufukta seçim görülmeye başlayınca meclisteki Amerikancı partiler coşmaya başladı.

Birbirlerine uluorta yağdırdıkları tehdit ve hakaretlerin dozu arttı.

AKP’giller ve reislerinin “suç işleme özgürlükleri” varmış gibi önlerine geleni biçip geçiyorlar. Meclisteki sözde bilgilendirme konuşmalarında bile hakaretlerden geri durmuyorlar.

(Hoş, meclisin de hiçbir işlevi kalmadı ya.)

Ama kendilerine yapılan sert eleştiriler karşısında ise hemen “iyi saatte olsunlar” harekete geçiyor. Gözaltılar, tutuklamalar, cezalandırmalar başlıyor.

Bugün dost gördüklerini yarın düşman ilan etmekten çekinmiyorlar.

Gelişen halk hareketlerini etkisizleştirmek, boğmak için geçmişte ittifak yaptıklarını bugün “terörist”, “vatan haini” ilan etmekten çekinmiyorlar.

Örneğin; “Gezi olaylarında Başbakan’ı kurtardım. Sağduyulu davranmasaydık Başbakan’ı götüreceklerdi.” diyen Öcalan da; “Gezi’ye mesafe koyduk. Hükümeti devirecek, darbeye doğru götürecek bir halk hareketini çıkarabilir miyiz anlayışı vardı.” diyerek Gezi Direnişinde AKP’ye destek sunan HDP’liler de bugün AKP’nin düşmanıdır.

Şimdi ise bunlarla geçmişte kirli ittifaklar içinde bulunanlar “zülfü yare dokununca” yıllardır halktan sakladıkları “sır”ları deşifre etme tehditlerini savurmaya başladılar.

Geçtiğimiz günlerde, meclis grup toplantısında konuşma yapan HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan; “Çözüm sürecinde bizlere, partimize, heyetimize neler vaat edildi, nelerin yapılacağına dair bizlere söz verildi. Yeri ve zamanı geldiğinde açıklamazsak namerdiz” diye bir “çıkış” yaptı.

İyi de “çözüm süreci”nden bugüne kadar niye sustunuz hanımefendi?

Doğru, “çözüm süreci” boyunca AKP ile aranız iyiydi. Oslo görüşmeleri, akil adamlar, dolma bahçe görüşmeleri, haftalık İmralı ziyaretleriyle........

© Neyseo


Get it on Google Play