Kan være begynnelsen på slutten for Eurovision |
Kommentaren gir uttrykk for skribentens meninger.
Det er ingen hemmelighet at Melodi Grand Prix og Eurovision er det beste jeg vet. Derfor gjør det vondt å skrive dette: Jeg frykter vi ser begynnelsen på slutten for den fargerike konkurransen som ble født i 1956.
Slagordet er «United by music», men «forent» er det siste man tenker på i år. Tvert imot er splittelsen total, og konflikten rundt Israels deltakelse truer med å kneble hele konkurransen.
Maria Ludvigsen er SoMe-sjef og underholdningskommentator i Nettavisen. Hun har tidligere markert seg som «Skal vi danse»-kommentator, og liker å mene noe om alt som kryper og går av norsk og internasjonal underholdning.
Spania, Irland og Slovenia mener alvor
Eurovision har vært en stor og viktig del av å styrke det europeiske tv-samarbeidet. I år er det 70 år siden første Eurovision.
Vi skulle med andre ord ha hatt et dundrende 70-årsjubileum, men istedenfor er vi færre og mer........