We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Onurun Onuruna Ettiler

2 0 0
24.06.2022

Daha önce “Istılahlarımıza Kıydılar” başlığında lobi, loca ve mahfillerin birçok güzelim kelimelerimizi kararttıklarından bahsetmiştim. Öyle ki, “cemaat” “hizmet” “himmet” “ihlas” “Hoca Efendi” “Hizbullah” “selefi salihin” vb. nice kelimeleri adeta kullanamaz hale geldik. Bu kelimelere kıyanlar kimlerdir, neden, nasıl kıydılar, konusu bu yazımızın konusu değil.

Bu yazımızda son yıllarda kıyıma uğrayan “ONUR” kelimesi üzerinde duralım. Çünkü bu güzelim kelime de daha öncekiler gibi kıyıma uğramaktadır. Çünkü şimdilerde bu ifade onursuzluğun dibi olan ahlaksızlıkların unvanı yapılmaya çalışılıyor. Düşünebiliyor musunuz? “Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda” ifadesine mazhar olmuş bu vatanda, şehitlerin torunları LGBTİ harfleriyle simgelenen onlarca ahlaksızlık çeşidinin hepsine birden “onur” diyor. Bu ahlaksızlıklar uğruna yapılan gösterilere de onur yürüyüşü diyor.

Şu internette birçok ilde alenen çağrılar yapılıyor. Örneğin başta Ebu Eyyub el-Ensarî olmak üzere dört sahabenin (Rıdvanullahi........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play