We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD ve Batılılardan Dost Olmaz

2 0 0
29.05.2022


Bölüp parçalamanın ön çalışmaları olan bir iki asrı saymasak, net bir asırdan fazladır İslam diyarı perme perişan, darmadağın, bölük pörçüktür. Bu sebeple de yoksul, muhtaç, aç bi ilaç, hatta köle ve esir konumundadır. Daha garip olanı ise, tüm bu acı ve dramlar hesapsız zenginliklere rağmen yaşanmaktadır. Dünya enerji kaynaklarının ,i İslam aleminde, altın, elmas, uranyumun bir o kadarı İslam topraklarında. Ama varlık içinde yokluk, tüm bu zenginlikler içerisinde yoksuluz.


Yani kısaca düşman bizi bölüp parçaladığından dolayı zayıf düşürmüş ve bizi istediği gibi yönetmekte, yönlendirmekte, sömürmektedir. Dolayısıyla biz bölündükçe daha çok perişan hale geliriz. Daha çok düşmanın oyuncağı oluruz.


Bu bölünmenin bizimle ilgili tarafı elbette önemli ve üzerinde durulması gerekir. Ancak şimdi dış kaynaklı bölenler üzerinde biraz duralım. ABD ve yandaşları batılılar, namı diğer emperyalistler iki milyarlık İslam âlemini nasıl, neden ve kaç parçaya bölmüşler. Bu böldükleri parçaların hangisine dostturlar.


Küresel zalimler, her bir parçayı da bu vaatlerde bulundukları gibi vaatlerle bölmediler mi? Bölünme tamamlandıktan sonra hangi sözlerini tuttular. Ayrı ayrı vaatlerde bulunarak önce ulus ve ırklara böldüler. Sonra bu ulus ve ırkları da bölge bölge, aşiret aşiret böldüler. Bölünmeden sonra, sadece sömürü çarkı daha hızlı işledi…


Şu an Araplar kaç parça, Türkler kaç........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play