We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

VAH Kİ VAH!

1 0 0
20.09.2021

i-muftuoglu@hotmail.com

Vah ki vah… Ne hale geldik. Siyaset milletimizi vahim durumlara düşürdü. Siyasi taassup bizi birbirimizden kopardı, ötekileştirdi. Birliğimizi, dirliğimizi bozdu. Selam alıp, vermemiz zorlaştı. Oysa Allah bizi kardeş ilan etti.

Bugün siyaset alanı, bir nevi menfaat elde etme alanı haline geldi. Herkes cebini doldurma sevdasına düştü. Hayrın ve şerrin hükmü ortadan kalktı. Zira dünyevileşme gözlerimizi kör etti. Çalmak, çırpmak, soymak, soydurmak, sömürmek ve sömürtmek meslek haline geldi. Böylece ahiret hayatı ve hesap günü unutturuldu.

Oysa herkes yaptığı işten sorumlu tutulacaktır. Yapılan her işin zerresi bile Defter-i Kebir’e kaydolmaktadır. Unutmamak gerekir ki, ne kadar yaşarsak yaşayalım, bir gün ölecek ve hesaba çekileceğiz. Ne yazıktır ki ladini eğitim bunları düşünme imkânından bizi mahrum bırakmaktadır.

Zira ladini eğitimin, modası, podyumu, diskosu, cafe ve pavyonu millete daha cazip gösterilmekte, böylece helal ve haram belleklerden silinmektedir. İnanan-inanmayan herkes dünyevileşme sevdasına düştüğü için, gözleri görmez oldu, kulakları duymaz oldu.

Bu hal istikbalimizi tehdit etmektedir. Siyaset akli olmadığında, nice hanümanları yok etti, inkıraza uğrattı. Bizler hâlâ ülkemizde meydana gelen siyasi........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play