We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KÜRT SORUNUNU ÇÖZELİM

37 0 0
23.09.2021

Kılıçdaroğlu Kürt sorununu çözmeyi gündeme taşıdı.Kürt sorunu bir an önce çözülmesi için MHP ve HDP dahil herkes elini taşın altına koymalıdır.Hiç kimse çıkıp ;Kürt sorununun çözümü beni ilgilendirmiyor. Veya işi oluruna bırakarak kendi kendine çözülsün diyemez.

Bir başkası da çıkıp bu sorun böyle devam etsin , çözmeye gerek yok diyemez. Demeye de hakkı yoktur.
TBMM'de gurubu olan veya olmeyen tüm siyasi partiler, Kürt sorunun çözümü için bir araya gelerek geçmişte,Sultan Alparslan nasıl çözdüyse,Yavuz Sultan Selim nasıl çözdüyse,2.Abdulhamit nasıl Sahip çıktıysa siyasi partiler de öyle çözsünler ve öyle sahip çıksınlar.
Kürt sorunu hukuk ve kardeşlik çerçevesinde çözülmelidir.Bu gün o irade vardır.
ABD Abdullah öcalan'ı paket yapıp ,Türkiye'ye teslim ederken, o gün başbakan olan Bülent Ecevit :"ABD neden Abdullah Öcalan'ı bize teslim etti anlamış değilim"Demişti.

D- Sol Koalisyon hükümeti döneminde TBMM de idam cezasını kaldırarak Abdullah Öcalan ve diğer tüm idam cezasına çarpılan hükümlüleri idamdan kurtarmışlardı.
AK Parti Kürt sorununun çözümü için başlattığı çözüm sürecinde oluşturulan
"AKİL İNSANLAR HEYETLERİNİ" anadoluyu adaım adım dolaşarak ,sorunun çözümü için raporlar hazırladılar.Erdoğan: "Kürt sorununun çözümü baldıran zehiri de olsa içerim."
Demişti
Bu gün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kürt sorununu dostlarımla,(HDP dahil) TBMM de çözelim teklifi ile ortaya çıkmıştır.Sadet partisi genel başkanıTemel Karamolaoğlu ,
Kılıçdaroğluna tam destek verdi.
Türkiye bölgesinde ve dünyada büyük devlet olmak istiyor.
Tarihteki yerini almak için
büyük devletlerin yapması gereken icraatlara başlamış,bir tarafta Libya'ya sahip çıkması,
uzun süreden beri Ermenistan'ın işgalinde olan Azerbeycan'ın Karabağ bölgesini kurtarmak için üzerine düşeni yapması sonucu Azerbeycan işgal altındaki topraklarını kurtardı..Suriye'de iç savaş başlayıp mağdur olan Suriyre'li göçmenlere sahip........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play