We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şehit Şehy Sait ve Arkadaşlarına Selam Olsun!

2 0 0
26.05.2022

Yetkili etkili kimselere sesleniyorum!

Kürt vatandaşlarımızın gönlünü almak istiyorsanız, atalarınıza dua edin. Bunu da yakın tarihinizin bilinen hali değil, iç yüzü ile yüzleşerek yapabilirsiniz.

Yakın zamana kadar okutulan inkılap tarihi, gençlerimizi biribine düşman etti. 1924 anayayasına ve sonrasındaki gelişmeşere karşı başkaldıran(Kıyam eden) Şeyh Sait ve arkadaşlarını birileri hain ilan etti. Acaba bu doğru muydu? Şimdiye kadar okutulan inkılap tarihi kitabının yazarı kimdi bu kadar hakikati tersyüz etmişti?

Malumunuz 23 Nisan 1920’de bir Cuma günü Hacı bayramı veli camisinde yapılan dualarla açılan BMM’i 23 maddeik 1921 ana yasasını hazırladı. Halkın özü ile barışık olan bu Anayasa 2 yıl gibi kısa bir zamandan sonra hemen değiştirildi ve her geçen gün işler kötüye doğru gitti.

Bunu gören Anadolu insanı Ankara’nın bu yanlışına bir uyarı olarak hareketlendi, çükü çanakkale ruhu zedeleniyordu.Düşmanın cephede elde etmeyi başaramadığı masada bir bir kazanılıyordu.

Ne yazık ki hadise Şeyh Sait ve arkadaşlarına mal edilerek bir de ihanet ve ingiliz işbirliği yanlalarıyla süslendirip, bir düşman cephe oluşturdular ve o gün bu gündür bu memleket........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play