We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

On Beş Temmuz geldiğinde hep hüzünlenirim!

2 0 0
14.07.2022

15 Temmuz müdahalesine kadar hep kendini halktan farklı tutan, heykelin önünde taparcasına selam duran, bir yerlerden emir gelir gelmez halkın üzerine çullamak için zevkle harekete geçen soytarılar ordumuzun içinde vardı.

Buna karşı olan subayları da her fırsatta diskalifiye ediliyorlardı.Tıpkı her darbe sürecinde yüzlerce subayın ordudan atıldığı gibi.

Vatandaşın “Peygamber ocağı” deyip, gözü gibi koruduğu, eleştirilmesine dahi tahammül etmediği, ordunun içindeki bu hain herifler 15 Temmuz’da son ihanetlerini yaptılar. İlk defa halk ölümü göze alarak sokaklara indi. Mevlam bu hain FETÖ çetesinin cesaretini aldı ve halk onları esir aldı.

Ondan sonra bir aya aşkın 81 ilde etkinlikler düzenlendi, bu hain darbenin zararları anlatıldı. Ancak şu var ki ilk 3-5 günden sonra halkın bu kıyamına devlet eli karıştı ve her geçen gün etkinliğe ilgi azaldı, il müdürlükleri çadırlar açmaya başladı, kendini birilerine beğendiren birileri buraya akın etti.

15 Temmuz’un kıyam ruhu; desteğini Ezan, Sala, Tekbir, Vatan ve Bayrak sevgisinde almıştı, valiliğin ilk uygulaması “Tevhit Bayrağını” engellemek oldu.

Son yıllarda birkaç saatliğine gidip uzaktan bakıyorum, gecenin ruhu değişti. Hırsız arsız kimi siyasetçi, kimi bürokrat FETÖ’ye........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play