We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Halil Konakçılara selam olsun

2 0 0
30.07.2022

Müslüman olmayı, mümin olmayı basit bilen hal basit insanlar var. Mümin yeryüzünde Allah’ın halifesidir, daima haktan yana olup haksızlığa karşıdır.Hatta bu vazife insan nesline verilmiş, ama soyunu sopunu kaybeden birileri bu vazifeye sahip çıkmayı bırak, hayvanlardan daha berbat hal ve davranışta bulunuyorlar.

İyiliği emretmekle, kötülüğü ortadan kaldırmakla yükümlüdür mümin, gücü nispetinde.

Öyle işine git gel, namazını kıl, orucunu tut, otur oturduğun yerde tarzında bir İslami hayat, ilahi değerlerin el verdiği bir hayat tarzı değildir.

Bu ülkeyi küffardan/düşmandan müminler müslümanlar kurtardı, kurcu meclisle “devletin dini İslam'dır”, “onların işleri aralarında istişareyledir”, denilerek halka olan güvene dayalı bir yönetim biçimi oluştu ve 23 maddelik bir anayasa ile halka umut ve motivasyon veriyordu. Daha sonra karar yeter sayısı olmadığı halde birinci meclis feshedilip seçimlere gitme kararı alındı, oluşan yeni meclisle başlayan macera hala devam ediyor, o gün bu gündür bu halk üzerinde toplumsal mühendislik projeleri uygulanıyor.

Devletin dayandığı sistem inanç ve kültürümüzle barışık değil, halka dayatılmak istenen Avrupa'nın yüzeysel taklitçiliği, ahlaksızlığıdır.

Bize kala kala, alttan üstten açıldıkça açılan kızlar, yetmiyor arada göbek düğümünü açan hayasız iki ayaklı mahluklar ve........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play