We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Etüt Diyarbakır” projesini sahiplenmek lazım

5 1 0
28.07.2022

Öğretmenlerimizle, velilerimizle, öğrencilerimizle bize sunulan bu “Etüt Diyarbakır” kurs fırsatını değerlendirmek lazım.

Bu çalışmaya Belediyeye, Sendikalar, Sivil Toplum kuruluşları da destek vermeli. Her ne kadar yüzlerce mevcut dersaneler öğrencilerle dolu olsa da oran olarak belki öğrencileri ’i ancak desanelere gidebiliyor. Dolayısıyla “Etüt Diyarbakır” kursları diğer öğrencilerimiz için bir fırsat tanıyor.

Şehrimiz bir çok konuda dünya satandartlarının altında imkanlara sahiptir. Ancak öğrencisiyle, öğretmenleriyle, derslik sayılarıyla nicel açıdan iyi bir konumda olduğunu söylenebilir.

Gel gör ki, bu varlık içinde yerlerde sürünüyoruz, kayda değer bir başarımız yok. Eğitimimiz de öğretimimiz de zayıf!

İki yılda bir il milli eğitim müdürümüz değişiyor, bize de bir umut ve heyecan geliyor, 3-5 ay aradan sonra bir de bakıyoruz gelen müdürün de hevesi kırılmış, pes etmiş vaziyete düşmüş. İyi ki şu anda görevin başında olan il müdürümüz Murat Küçükali talim terbiyemize bir inovasyon kazandırmak için bir çalışma ve çaba içinde olup sıkıntılara rağmen yoluna devam etmektedir. Takdir etmek yetmiyor bir de yanında durmak lazım, bazı yetersiz insanlar bundan da bir eleştiri çıkarmazsa iyidir. Nereden bilecek Eyüphan Kaya’nın vizyonunu, derdini.

Bu günkü yazımızı da müdürümüzün çalışmalarından biri olan “Etüt Diyarbakır” kurslarına ayıralım.

“Etüt Diyarbakır” kurslarının olduğu üç okula gittim, yerinde bir inceleme yaptım, izlenimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öğretmen, öğrenci ve idarecilerden edindiğim bilgilere göre;

Eskiden........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play