We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

GÖNÜLLER BİR OLMALI..!?

1 0 0
20.09.2021

GÖNÜLLERİNİZ BİR OLMADIKÇA, SAYILARINIZIN ÇOK OLMASININ BİR ANLAMI YOKTUR. HZ. ALİ (R.A.)

Bu sözün gerçekçiliğin en bariz görüldüğü yerler genelde STK’lar ve siyasi partilerin teşkilat görevlendirmelerinin olduğunu tecrübem ile gözlemledim.
Bizim ülkemizde binlerce STK var ve en çok da hemşeri dernekleri yaygın.
Ne için, kimin için, amaç nedir?
Bunları bile yanıtlamaktan mahrum asgari 7 kişinin bir araya gelip de halı saha maçına kadro hazırlar gibi kurdukları dernekleri maalesef ne topluma, ne de kendilerine faydalı olamıyorlar.
Hele de işin başındakilerin, STK’ları amaç değil de araç olarak kullanma niyetleri varsa, bu daha da vahim sorunlara ve sonuçlara yol açabiliyor.
Zaten kuruluştaki zihniyet, ismine uygun amaç değil de, hedefe giden yolda.

Mezuniyet töreni,

Sizin de bir töreniniz oldu mu? Valla ben böyle törenleri sadece kızlarım da gördüm. Sakın kimse duymasın (!) haaa 26 senedir de diplomam yok. Okuldan mezun olduktan sonra geçici mezuniyet belgesi ile işlerimi hallettim.

Maşaallah şimdiki törenler âdeta milli bayramlar gibi; bandosu, müziği, balonu, havai fişeği ne sayarsanız nerede ise hepsi oldu, olacak.

Kolay değil tabii uzun bir maraton. Hakları değil mi, kerataların. Sevinsinler.
Sevinsinler sevinmesine de ne hikmetse her zaman olduğu gibi eşeğin kulağına su kaçırmasınlar.

Okullarımızda, özellikle üniversitelerde eğitim gören evlatlarımızın bana göre tek hedefleri seçmiş okullarda en iyi eğitimi almak ve bu almış oldukları bu eğitimleri daha sonraki sivil hayatlarında ve iş hayatlarında da en iyi şekilde sunmaktır. Tabii ki en önemli vazifelerinden bir tanesi de ellerine almış oldukları mesleklerini vatan için, millet için, bayrak için, özellikle tüm insanlık için hayırlara vesile olacak şekilde kullanmalarıdır. Maalesef henüz okulları dâhi bitmeden içine girdikleri siyasi........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play