We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ENGELLİ Mİ DEDİNİZ?

2 0 0
11.05.2022

Egelliyim.
Engellisin...
Engelliyiz.
Siz hangi gruba giriyorsunuz?
Ben, 3 Mayıs 1965 İzmir doğumlu Bülent Ertekin, ben de bir ENGELLİYİM.

Dün 10 Mayıs 2022 Engelliler Günü Haftasının başlangıcı idi. Sülalemin herkesçe bilinen(!) medyatik akrabası Google amcaya sorduğumda;

"Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır." der.

Peki ne oluyor bu haftada emmi(!), neler yapılıyor, neler konuşuluyor diye sorumuza devam ettiğimizde,

"Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur." der.

Derler..
Derlerdeeee...
Anlatırlarda anlatırlar.
Öyle güzel öyle heyecanlı anlatırlar ki:
D100 de, E80de, Tem de, e80 de hatta ve hatta E90 da yol olur olmasına da bu milletin bazı SARI DANALARIN(!) KULAĞININ SAĞINDAN GİRİP SOLUNDAN ÇIKAR.

Zannedersiniz ki adam RONALDINHO gibi ayak bilekleri güçlü, Cristian Ronaldo gibi çevik. Nedense deniler ya "ben sporcunun zeki, çevik hem de ahlaklısını severim" diye bu meziyetler bizim sarı danaların biraz uzağından geçer(!)

Misal;
Engelliler için hemen hemen her yerde özel, kamu gibi yerlerin park alanlarında muhakkak 7/ 8 tane ENGELLİ ARAÇ PARK yeri vardır. Sağolsun devlet bu yerleri bu DALLAMA SARI DANALAR(!) gelipte araçlarını koymasın diye birde engelli işareti koymuş.

Lâkin dedik ya dallamaların ve sallamaların önde gideni gelir tamda o yere aracını koyar. Olacak ya, tevafuk işte tamda siz o esnada gelir ve

-Beyefendi........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play