We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

"Bu zaman tarikat zamanı değil, imanı kurtarmak zamanıdır."

2 0 0
10.06.2022

Evet kimse inkar edemez, yan yattım çamura battım ayakları ile sorumluluklarımız dan kurtulamayız.

Üç genç...
Üç fidan...
Her ne maksat ile yapmış olsalar dahi ucundan kenarından tutulupta konuşulacak bir durum değil.

Antalya'nın Serik ilçesinde 3 lise öğrencisi kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'e saygıyı ayaklar altına alan görüntüsü, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Lise öğrencilerinin videosu sosyal medyada yayılmasının ardından olay ülke gündemine oturmuştu. Elbette Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idarecileri tarafından gerekli soruşturmalar yapılacak. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yapılan bu saygısızlığı yapanlar gerekli cezalar ile cezalandırılacaktır.

Liselerde ateist öğrencilerin var olduğu bilinmektedir. Ateistlerin en büyük düşmanlığı ise Allah’a ve Kur’an’a. Bu öğrencilerin kim olduğunu, hangi maksatla böyle bir şey yaptığını bilmiyoruz. Bunlar ateist mi? Yoksa Müslümanım dediği halde İslam'dan, Kur’an’dan habersiz, şuursuz, bilinçsiz insanlar mı? Zannetmiyorum.

Ümitsiz değiliz. Zira İslam'a ve Kur'an'a olan inancımız bizi hiç bir zaman ümitsizlik girdabının içine alamamış aksine "her karanlık gecenin bir nurlu sabahı vardır" diyerek ümitle hayata ve olaylara baktık.

Üstad Bediüzzaman Said Nursi hazretleri gençliğin ve toplumun içine düştüğü bu buhranı
".....
Karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evlâdım yanıyor, imanım tutuşmuş yanıyor. O yangını........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play