We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

15 Temmuz’un kahraman şehid ve gazilerine

2 4 0
15.07.2021

15 Temmuz 2016 tarihindeki alçak ve hain darbe teşebbüsünün üzerinden tam beş yıl geçti.

Bu süre zarfında çok önemli adımlar atılmış olsa bile, yaraların tam olarak sarıldığını söylemek mümkün değildir.

Siyaset, ekonomi ve sosyal hayatın bazı alanlarında bu yaraların izlerini görmek hala mümkün.

Fakat şunu da ifade etmemiz gerekir.

Böyle büyük ve birçok dış destek ile girişilen bir darbe teşebbüsünü önlemek ve akamete uğratmak bile çok büyük bir başarı.

İşte burada esas unsur olarak canını dişine takan, korkuyu ve ölümü öldüren bu kahraman milletin çok büyük bir fedakârlığı ve her türlü takdiri hak eden çok büyük direniş ve asalet ruhu var.

Türkiye'nin her karış toprağında bu kahramanlığın izlerini görmek mümkün.

Hatırlanacak o kadar çok kahramanlık hikâyesi var ki.

Akıncı Hava Üssünden uçakların havalanmasını dumanlarla engellemek için bir yıl boyunca geçimlerini sağlayacak ürünlerini yakan ve bunun karşılığında para da kabul etmeyen Kahraman Kazan köylülerini hangi kelimelerle anlatabiliriz?

Şırnak’tan Şerafettin Elçi Havaalanına doğru tam teçhizatlı olarak yola çıkan ve Ankara'ya darbeye destek için gönderilmeye çalışılan askerleri engellemek için Cizre Köprüsünde bedenlerini siper eden kahraman insanları anlatacak hangi ifadeler var?

Tankın önüne atlayan, kurşunlara karşı ölümü zerre kadar düşünmeden yürüyen, tek silahı abdest ve ‘’Allah-u Ekber’’ nidaları olarak Genel Kurmay Başkanlığına, 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne, Külliye’ye, Kızılay Meydanına, İstanbul Valiliğine, Gaziantep Tugayının Giriş Kapısına, bulundukları şehirlerin meydanlarına ve bütün stratejik noktalara büyük bir vatan aşkı ve ruhu ile koşan kahraman insanları anlatmak için hangi ifadeleri kullanmalıyız?

Elbette bazı kahramanlıklar, kelimelerle anlatılmaz. Dünyanın bütün fedakârlık ve kahramanlık kelimelerini bir araya getirseniz bile yetersiz kaldığını bilirsiniz.

Onun için böyle durumlarda susar ve yutkunursunuz. Çünkü kelimeler boğazınızda........

© Müslüman Dünya


Get it on Google Play