We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Üniversiteli Öğrencilerimize Müjde!

2 0 0
21.07.2022

Asgari ücretle çocuk okutmaya çalışan halkımızın, KYK (Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Kredileri) bugün 5,5 milyon öğrenci borçlu, 5,5 milyar toplam borç büyük bir sorun olarak ortadadır.

Ak Parti hükümeti bugüne kadar her şeyi borçla yaptı. Borçsuz 20 yıldır hiçbir şey yapılamadı. Hep borçla yapıp milletin sırtına yüksek vergiler üzerinden enflasyonu vuruldu. Muhalefet de bağırıp duruyor ancak borçlanma dışında farklı hiçbir şey önermiyor. Yani borçlanmayı sürdüreceklerini açık açık parti programlarında muhalefet ifade ediyor. Bu eko politik tercihi yapan Ak Parti’yi eleştirirken kendileri de muhalefet olarak aynı şeyi uygulayacaklarını açıkça söylüyorlar.

Her ne zaman öğrencilerimizin KYK borçları gündeme gelse, ağızlarında geveledikleri şey borçların yapılandırılması olmaktadır. Kendi parti programlarındaki adalet, eğitimde ücretsiz eşitlik ilkesi sadece sözde kalmaktadır. Siyaset adeta millete yalan söyleme arenasına çevrilmiş.

Öğrencilerimiz artık şunu görmeleri gerekiyor; mevcut siyasi yapıların iki ana guruba ayrılarak haklı mücadelenizin, sözde savunucuları asla sizin sorununuzu çözmek gibi bir programları söz konusu değildir.

Öğrencilerimiz açık ve net bir şekilde, bu öğrenim kredi borçlarının silinmesini istiyor. Çünkü iş bulsalar da bu kredilerin faizleri ile beraber ödenmesi mümkün değildir.

Şimdi tam burada krediye mahkûm edilerek borç tuzağına düşürülen öğrencilerimize Milli Yol Partisi el uzatmaktadır. Milli Yol Partisi, öğrencilerimizin haklı talebi olan borçların karşılıksız silinmesi için parti programına almıştır.

5,5 milyon öğrencimizin toplam 5,5 milyar borcu mevcut sistemin içinde silinmesi hukuksal altyapısından yoksundur. Milli Yol Partisi, hedeflediği yeni para........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play