We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milli Yol Partisi Milli Parayı Üretecek

1 1 6
21.04.2022

Milli irade, neden milli para üretemiyor?

Ekonomideki üretim tüketim ilişkisi içinde; en çok şikâyet edilip durulan ‘’üretmiyoruz bundan dolayı ekonomimiz kötü” genel anlayışını sürekli herkes tekrar ediyor.

Neredeyse bütün siyasi partiler üretimden bahseder ama bunun kaynak olarak nasıl gerçekleştirileceğini mevcut sistemin müsade ettiği ve öğretilmiş yöntemlerle söylerler.

Bunu da borçlanmadan başka çaremiz yok diyerek; kurulu sistemin arzu ettiği gibi milleti ve devleti sürekli borçlandırmayı halka söylerler.

Bu işin söz şövalyeleri de ekonomide bundan başka çıkış yolu yok diye ekranlarda sürekli halka narkoz vermeyi sürdürürler.

Siyasi partiler içinde üretimin gerçekleşmesi için paranın üretiminin ele alınması gerektiğini Milli Yol Partisi söyler.

Bunun dışında hiç bir siyasi parti, para sisteminin millileşmesinden bahsetmez.

Bunun nedeni meselenin özünü hala kavramamış olmaları ve bağımlı ithal ekonomik çözüm önerilerini siyasi olarak benimsemeleridir.

Milli Yol Partisi, üretimin gerçekleşmesi için mevcut sistemde üretim borca bağlıdır diyor. Bu para kredi sisteminde, üretebilmek için kaçınılmaz olarak borçlanmanız gerekir. Çünkü paranın borç olarak üretilmesi bunu kaçınılmaz kılıyor.

Milli Yol Partisi, bu sistem içinde borçlanmadan üretim yapmayı öneriyor. Bunun........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play