We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İyi Parti’den Cesaret, CHP’den Örtülü Destek

2 1 0
05.05.2022

Geçtiğimiz günlerde TBMM görünmemiş bir olayla karşı karşıya kaldık. Ermeni kökenli Garo Paylan’ın 1915 yılında Ormanlı devletine isyan etmiş Ermeniler için; doğuda Kürt halkını kadın çocuk demeden katleden ermeni çetelerine karşı, halkı korumak için Osmanlı ordusunun ermeni terör çetelerine yaptı askeri müdahaleyi soy kırım olarak kabul edilmesi için TBMM yasa tasarısı veriyor.

Tabi bu teklifin kabul edilmesi mümkün olmayacağı için, TBMM başkanı tarafından red edildi. Bu yasa tasarısına da bir takım doğal tepkiler verildi. Ancak Atatürk konusunda hassas olduğunu söyleyen ve Atatürk’ün kurduğu parti CHP tarafından buna bir eleştiri kınama gelmedi.

Şimdi biz şu analizi yapmak istiyoruz; Ermeni soy kırımı diye Türk milletine yapılan iftiraları başka ülkelerin meclislerinde görüyoruz. Ermenilerin katlettiği Kürtlerdir. Kürtlerin sözde temsilcisi HDP bu duruma ses çıkarmıyor. İçlerinde ki bir ermeni kökenli milletvekilinin Kürtlerin kendilerini katlettiğini söyleyemeyip, Türkler katletti demeleri Kürtlerinde tepki vermemesi için bir siyasi taktik.

Ama burada çok net biçimde açığa çıkan bir gerçek daha var o da şudur; daha önce Selahattin Demirtaş’ın ermeni soy kırımı konusunda Türkiye’nin aleyhinde yaptığı açıklamalar, CHP’nin İstanbul il başkanı olmuş Canan Kaftancıoğlu’nun yaptığı açıklamalar bir biri ile örtüşüyor. Kürtleri ve Türkleri ermeni katili olarak; bir kısmı Türk kökenli bir partide biri Kürt eksenli bir partide dile getiriyorlar.

İki partinin tabanındaki rahatsızlığı görmezden gelerek gizli Ermenilerinde desteği ile adeta bu konu TBMM’de yasa tasarısı verme cesaretini gösterecek kadar güçlenmiş alt yapısı........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play